Sünnet Düğünlerinde Ne Tür Eğlenceler Yapılır?

Sünnet düğünü eğlenceleri planlanırken bütün her şey, sizin istediğiniz sırayla ve istediğiniz detaylarla hazırlanır. Organizasyon grubu, eğlence ekibi, süsleme yapacak ekip organizasyon günü, mekanda hazır bulunur. Misafirler salona gelmeye başlamadan önce mekan süslemeleri, çocuğun yatağı ve bulunacağı köşe hazırlanıp süslenir. 

Çocuğunuzun büyümeye bir adım daha attığı bugünü, sevdiklerinizle beraber kutlamak için şimdi Dolunay Organizasyon sünnet düğünü paketlerine göz atabilirsiniz.

Sünnet düğünü organizasyonu, sağlıklı bir yaşam sürmek ve dini bir vecibeyi yerine getirmek amacıyla gerçekleştirilirken aynı zamanda çocuklar için güzel bir anıya dönüşür. Sünnet düğünü eğlencesi operasyonun acısını bir nebze unuttururken sünnet çocuğunun keyfini yerine getiren hoş bir jesttir. 

Sünnet düğünleri, çocukların gönlünü almak, onları eğlendirmek, hoşça vakit geçirmelerini sağlamak için organize edilir. Bu nedenle sünnet düğünü eğlencesi organize edilirken baştan sona bütün süreç çocukların en iyi zamanı geçirmesi üzerine planlanır. 

sünnet düğünü eğlencesi
sünnet düğünü eğlencesi

Sünnet Düğününde Yapılan Eğlenceler

Sünnet düğünü eğlencesi, çocukların eğlence anlayışlarına, sevdiği aktivitelere ve bütçenize göre değişiklik gösterebilir. Palyaço gösterisi, müzik ve dans gösterileri, konvoy kutlamaları, sünnet tahtıyla salona girme gibi birçok eğlenceli gösteri çocuğunuzun bu özel gününde onun için hazırlanır. 

Sünnet düğününde yapılan eğlenceler arasında çocukların hoşlanabileceği mekan süslemeleri ve renkli balonlar, animasyon gösterileri, hediye dağıtımı gibi organizasyonun her anını ayrı bir keyfe dönüştüren detaylar yer alır. Halk oyunları da sünnet düğününde çocukları ve gelen bütün misafirleri eğlendirmek için güzel bir sahne şovu seçeneği olabilir.

Sünnet Düğünü Eğlencesi: Geleneksel Oyunlar ve Aktiviteler

Sünnet düğünü oyunları, geleneksel halk oyunları, fasıl grupları gibi sanhe etkinliklerinden oluşur. Bunun yanında çocukları eğlendirmek ve bu özel günü onlar için daha da güzelleştirmek amacıyla patlamış mısır arabası kiralamayı deneyebilirsiniz.

Çoğu çocuk hazırlanırken aşama kaydeden ve yerken kendini eğlendiren yiyecekleri sever. Bu da çocuklar için bir merak ve heyecan uyandırır. Merak ettiren ve heyecanlandıran birçok aktivite çocuklar için mutluluk sebebidir. 

Sünnet düğünü eğlencesi denince akla gelen bir diğer aktivite Hacivat Karagöz’dür. Bu gösteri, çocuklar için de büyükler için de eğlencelidir. Hacivat Karagöz oyunu kültürümüzün bir temsilcisi olarak genellikle Ramazan’da oynansa da sünnet düğünü eğlenceleri arasında da yer alabilir. 

Kuklaları oynatan kişinin becerisi, oyunun kendine has tarzı da çocuklar için yine bir eğlence aracıdır. Palyaço ile neşelenen çocuklar, palyaço ya da animatör ekibinin kendilerine dağıttığı oyuncaklar ve hediyelerle bir kez daha eğlenir. Hediye kazandıran oyunlar ve yarışmalar, çocukların etkinliğe katılımını keyifli hale getirirken kendilerine olan güvenlerinin artmasına da yardım eder. 

 

Sünnet Düğünü Programında Müzik ve Dans Gösterileri

Sünnet düğünü müzikleri,  düğünün havasına yakışır şekilde konukları eğlendirecek gönülleri şenlendirecek türdendir. Fasıl havaları, Türk sanat müziği ve düğün konseptine uygun müziklerle özel dans gösterileri bir araya gelince tam bir görsel şölen ortaya çıkar. 

Yöresel oyunlar, farklı memleketlere göre değişiklik gösterir. Bu nedenle halk oyunları ekibi tercih ederken yöresel oyunları organizasyon ekibiyle birlikte planlayabilirsiniz. Geleneksel danslar, kültürümüze özgü oyun havaları, yöresel oyunlar ve eğlenceler için dans ekibi kiralayabilirsiniz. Dolunay Organizasyon farkıyla dans ekibi kiralamak için şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sünnet Düğününde Coşkuyla Gerçekleşen Konvoy Kutlamaları

Konvoylar, düğünlerin vazgeçilmezidir. Konvoy için hazırlanan özel kutlama ekibi, sünnet evinin önünde hazır bekler. Konfetiler, çalgıcılar özel gösterilerle birlikte sünnet konvoyu eğlencesi tamamlanır. Konvoyun bütün amacı, sünnet çocuğuna düğün öncesinden itibaren güzel zamanlar yaşatmaktır. 

Sünnet çocuğunun gezdirileceği araba süslenerek gezmeden önce konvoy arabalarına havlu bağlanır. Ardından kornalar eşliğinde sünnet çocuğu ve onun arkadaşlarının yer aldığı arabalar peş peşe sokaklar arasında gezer. Türbe, cami ve tarihi mekan ziyaretleri sonucunda sünnet düğünün yapılacağı mekana gelinir. 

Sünnet düğünü konvoyu için belirlenmiş olan konsept ile sünnet çocuğu evinden alınarak gezdirilip en sonunda da düğün mekanına getirilir.  Burada özel hazırlanmış sünnet yatağı ve özel süslenmiş sünnet çocuğu tahtı çocuğumuzu bekler. Salona giriş organizasyonu tamamen çocuğunuzun ve sizin tercihinize göre gerçekleştirilir. 

Güzel bir sünnet düğünü arabası süslemesi, harika bir konvoy ve unutulmaz bir sünnet düğünü için şimdi sizde Dolunay Organizasyon ile iletişime geçin. 

Sünnet Düğünü İkramları ve Lezzetli Yiyecekler

Sünnet düğünü ikramları, ikiye ayrılır. Birincisi, gelen misafirlere verilecek olan yemeklerdir. Organizasyon firmasıyla anlaşarak seçeceğiniz yemekler, verdiğiniz kişi sayısına uygun olarak hazırlanır. Bunun yanında özel ikramlıklar, Osmanlı şerbeti ve çeşitli meşrubatlarla sünnet düğünü yemeklerini daha da keyifli bir hale getirebilirsiniz. 

Sünnet düğünü ikramlıkları arasında örnek menüler, tavuk pilav, çorba, tatlı ve salata alternatiflerinden oluşan ve yanında ayran ya da meşrubatıyla doyurucu bir öğünü oluşturur. Tatlı seçenekleri arasında kazandibi, baklava, helva gibi farklı alternatifler yer alabilir. Tercihe göre pasta ikramı yapmayı da düşünebilirsiniz. İkramlıklar tamamen sizin tercihinize bağlı olarak düğün günü organizasyon şemasına uygun olarak ikram edilecek şekilde hazırlanır. 

Çocuklara özel sünnet düğünü ikramları arasında ise patlamış mısır, pamuk helva, sokak macunu da yer alır. Patlamış mısır arabası, karnaval arabası, pamuk helva arabası kiralama seçenekleriyle çocuklarınız için lezzetli bir sünnet düğünü organizasyonu yapabilirsiniz. Ağız tatlandıran lezzetlerle çocukların eğlencesi daha da artarken onların mutluluğuyla sizin de mutluluğunuz katbekat artar. 

En leziz sünnet düğünü ikramları ve en keyif veren sünnet düğünü eğlencesi için şimdi siz de Dolunay Organizasyon ile iletişime geçin. 

Sünnet Düğününde Renkli Süslemeler ve Tema Konseptleri

Sünnet düğünü süslemeleri, genellikle çocukların hoşuna gidecek renkli mekan süslerinden oluşur. Özel duvar süsleri, rengarenk balonlar, sünnet çocuğunun ismine özel süslemeler ile sünnet düğünü salonu tam bir karnaval havasına bürünür. Çocuğun moralini yerine getiren ve onu eğlendiren bu özel süslemeler, görsel şovlar aynı zamanda kendini özel hissetmesini sağlar.

Sünnet düğünü süslemeleri için belirlenmiş olan özel konseptler arasından seçtiğiniz konsepte uygun olarak mekan düzenlemesi yapılır. Organizasyon firmasıyla önceden yapacağınız görüşme neticesinde gerekli notlar alınarak organizasyon tarihinde ve saatinde her şey istediğiniz şekilde hazırlanır. 

Sünnet düğünü organizasyonu evde, bahçede ya da açık havada yapılacaksa buna uygun konseptte süslemeler tercih edilir. Dış mekan için sandalye ve masa süslemeleri, standartlar ve istenirse özel açık hava süsleri ile düğün konseptine yakışır bir dekorasyon yapılır. 

Ev içi süslemelerde çocuğun yatağının bulunduğu odanın yatağın ve evde fotoğraf çekimi yapılacak alanın süslenmesi, uygun bir alana dekor yerleştirilmesi sağlanır. Düğün salonu için de yine iç mekan süslemeleri, masa ve sandalye süslemeleri, dekorlar organizasyon günü sabahı erkenden hazırlanır. 

Sünnet düğünü için eğer kokteyl tarzı bir eğlence düşünüyorsanız du durumda özellikle yaz aylarında açık hava düğünü yapmayı düşünebilirsiniz. Burada masaları ayakta misafir ağırlayacak şekilde hazırlatabilirsiniz. 

Ancak sünnet düğünleri için bu konsept genellikle tercih edilmez. Çünkü burada daha çok çocukların eğlenmesi ön plandadır. Küçük çocukların olduğu ortamda onların rahat hareket edip eğlenebileceği bir mekan bulunmalıdır. 

Sünnet Düğünü Fotoğraf ve Video Çekimi İpuçları

Sünnet düğünü fotoğraf çekimi, çocuğunuza özel hazırlanmış mekanı, geçirilen zamanı ve gelen konukları her zaman hatırlatan bir zaman bekçisi gibidir. Ara ara eski fotoğrafları açıp baktığınızda eski anıları, yanınızda olan arkadaşlarınızı ve akrabalarınızı hatırlayarak mutlu olmanızı sağlar. 

Çocuğunuzun hayatında anlamlı anılar oluşturarak onu mutlu etmek ve önemsediğinizi hissettirmek için fotoğrafların ve videoların ayrı bir önemi vardır. Eskileri özlediğiniz her an aynı duyguları yeniden hissedebilirsiniz. 

Çocuğunuz büyüyüp bir gün yanınızdan ayrıldığında bile onun küçüklüğünü yeniden yeniden izleyerek eski zamanları yad edebilirsiniz. Sünnet düğünü fotoğraflarından albümler yapabilir, çektirdiğiniz fotoğrafları alarak eşinize dostunuza bu güzel günün hatırası olarak verebilirsiniz. 

En kaliteli düğün fotoğrafları ile en kaliteli görüntülere tekrar tekrar bakabilirsiniz. Her an elinizin altında bulunan ve istediğiniz zaman seyredebileceğiniz video görüntüleri, dış ve iç mekanda droneler aracılığıyla ve özel ekipmanlarla kusursuz şekilde gerçekleşir.

Arabadan çekimle önde giden konvoy arabası, drone çekimle hem iç mekan hem de konvoy çekimleri, hem de ful HD fotoğraf makinesi ve kameralarla üst düzey fotoğraf ve video kalitesinde görüntüler çektirebilirsiniz. Bunun için profesyonel bir fotoğrafçı ve kameramanla anlaştığınızdan emin olmalısınız. 

Özel çekimler için iç ve dış mekanlarda özel fotoğrafçıyla özel stüdyo fotoğraflarıyla unutulmaz sünnet düğünü anıları biriktirebilirsiniz. 

Eğlence Dolu Sünnet Düğünü Animasyonları ve Gösterileri

Sünnet düğünü animasyonları, genellikle çocukların keyifli zamanlar geçirmesi için hazırlanır. Jonglör, palyaço ve sihirbaz gösterileri ile çocuklarınızı gizemin büyüsüyle tanıştırabilirsiniz. Çocuklar en çok merak ettikleri şeyleri pür dikkat takip ederler. 

Palyaçolar ise çocuklar için apayrı bir yere sahiptir. Genellikle eğlence başlamadan önce çocukları hem eğlendirmek hem de onların dikkatlerini bir yerde toplamak için palyaço gösterileri sıklıkla tercih edilir. Sünnet düğünü eğlencesi olarak tercih edebileceğiniz jonglör ise el çabukluğuyla yaptığı görsel şovlar sayesinde hem bütün misafirleri hem de çocukları keyiflendirir. 

Onlar için şapkadan tavşan çıkması inanılmaz bir gizemdir. Bu ve benzeri bütün gösterilerle çocukları hayran bırakıp eğlendiren usta animatörler için şimdi siz de Dolunay Organizasyon ile iletişime geçebilirsiniz. Güzel görsel şovlar aracılığıyla misafirlerinizi, sünnet çocuğu ve arkadaşlarını keyiflendirmek, değer verdiğiniz insanların harcadıkları vakte değer bir eğlence düzenlemek için Dolunay Organizasyon yanınızda… 

Sünnet düğünü hediyelikleri, genellikle özel günün anısına, üzerinde çocuğun adının ve tarihin yer aldığı anı mahiyetinde objelerdir. Bu objeler arasında anahtarlık, mum, sabun, şeker ya da çikolata, kolonya, not defteri, hayvan maması, magnet gibi yükde de pahada da hafif ama maneviyatta ağır hediyeler yer alır. Lavanta keseleri, tütsüler gibi farklı hediye seçenekleri de sünnet düğünü organizasyonu için tercih edebileceğiniz orijinal eşyalardır. 

Mum ya da sabunlar evlerde hem süs gibi bir köşede durmaya hem de kullandıkça eşi dostu hatırlamaya yardımcıdır. Bunun dışında küçük sevimli simgelerden oluşan biblolar, çakmaklar, kalemler de hoş bir hediyelik seçeneği olabilir. Özel kağıt maskeler, araba kokuları, mendiller, küçük vitrin süsleri ve daha birçok seçenek özel gün hediyelikleri arasında yerini almaya adaydır. 

Sünnet düğünü eğlencesi için tercih edilen özel gösteriler dışında verilen bu hediyeler, yarım elma gönül alma esasıyla dağıtılır. Misafirlere birer teşekkür hediyesi olarak verilir. 

Sünnet Düğününde Misafir Katılımı ve İletişim Önerileri

Sünnet düğünü misafir katılımı için hazırlanan davetiyeler üzerine kişi sayısı yazmayı tercih edebilirsiniz Ancak sünnet düğünü organizasyonu söz konusu olduğunda misafirleriniz ailecek ve kalabalık bir katılım sağlar. 

Bunun için öncelikle davetiye verilecek olan aile ve kişiler için bir liste hazırlanır. Akrabalar, yakın arkadaşlar, iş arkadaşları, tanıdıklar, çocuğun arkadaşları ve arkadaşlarının aileleri sünnet düğünü organizasyonu için davet edilecekler arasındadır. 

Sünnet düğünü eğlencelerine dahil olacak bu katılımcılara elden davetiye yerine Whatsapp üzerinden davetiye göndermeyi tercih edebilirsiniz. Sünnet düğünü yapılacak mekan ile önceden telefonda ve yüz yüze görüşmeler yaparak kişi sayısını bildirmeniz önemlidir. Çünkü salon kapasitesi gelecek misafirleri karşılayacak büyüklüğe sahip olmalıdır. 

Eğer konuklarınızın belli bir oturma sırasıyla salona yerleşmesini istiyorsanız kapıda misafirlerinizi karşılayacak bir resepsiyon görevlisi bulunabilir. Listeden isimlerini bularak onları oturma planına uygun olarak yönlendirmelerini sağlayabilirsiniz. 

Unutulmaz bir sünnet düğünü organizasyonu, mutluluk veren sünnet düğünü eğlencesi için şimdi Dolunay Organizasyon ile iletişime geçin. Bütün sünnet düğünü organizasyonunu birlikte ve tamamen sizin isteğinize uygun olarak planlayalım. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed