İslami Nişan Organizasyonu

İslami Nişan Organizasyonu Nasıl Olur?

İslami nişanlarda her şey düzenlidir. Sırasıyla yapılır. Bir sunucunun eşlik etmesiyle davet başlar.
Sunucu nişanda ne olacağını sırasıyla anlatır.

 • Nişan başlamadan kız evinden mehter takımıyla kız alınır.
 • Misafirler yavaş yavaş gelmeye başladığı sırada araka da İslami fon müziği çalar. Genelde ney müziği sesi olur.
 • Misafirler geldikten sonra nişanlanacak çift salona kendi tercih ettiği şarkı, ilahi ya da fon müziği ile giriş yapar.
 • Sunucu nişanda neler olacak nasıl ilerleyecek bunu detaylıca anlatır. Davetlileri bilgilendirir.
 • İlahi gurubu ilahiler söyler. Ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti başlar.
 • Daha sonra dini sohbet yapılır. Bazı organizasyon şirketleri Soru – Cevap bölümü de yapabilir.
 • Sonrasında Semazen gösterisi olur.
 • İsteğe göre çocuklar için palyaço getirilir.
 • Nişanlar takılır. Ama nişan takılmadan önce ailenin evliliği en iyi ilerleyen ve yaşlı olan insanı konuşma yapar. Ardından nişan takılır.
 • Daha sonra takı merasimi yapılır.
 • Dua yapılır. Son kez ilahiler söylenir.
 • Kapanış konuşması yapılır.

Kimi zaman kadın erkek ayrı oturur. Haremlik selamlık şeklindedir. Bazıları da karışık ya da aile oturması yapılır. Herkes kendi ailesiyle ya da karışık da oturabilir. Bu tamamen nişanı yapan taraflara bağlıdır. Peki, evde nişan yapmak isterseniz ne olur? Evde nişan organizasyonu yapmak için nelere ihtiyaç vardır?

Evde

nişan yapmak tek başınıza yaparsanız çok zorlanacağınız bir iştir. Ama organizasyon
şirketleri ile anlaşırsanız daha kolay olacaktır. Tercih ettiğiniz renklerde
arka fon hazırlama. Mesela pudra pembesi tonlarında bir tülden ve ışıklardan
çok şık bir arka fon hazırlayabilirsiniz.

Nişan

tepsisi, nişan masası ve nişan aksesuarları; vazo, çiçekler ve mumlar aynı tür
ve aynı renkte olmalılardır. Uyum içinde bir nişan olacaktır. Nişan pastası,
misafirlere ikram edilecek şekerlemeler, buzdolabı süsleri hediye olarak
verilmelidir. Masanın üzerindeki örtü genelde saten ya da krep kumaş olmalıdır.
Eğer her şey çok abartılıysa masa örtüsü pullu payetli olmamalı. Fotoğraf ve
video çekimi de çok önemlidir. Genelde organizasyon şirketlerinin yapması
gereklidir.

İslami Nişan Organizasyonu Fiyatları

Çiftlerin ilişkilerini ciddileştirmek için adımlar atarlar. Bunlar sırasıyla ilk önce evlilik teklifiyle başlar. Daha sonra aileler tanışır, söz ve nişan olur. En son olarak düğün ile son bulur.

Bu tarz işler oldukça zaman alan, stresi bol ama bir o kadar da eğlenceli işlerdir. Her evlilik aşamasındaki çiftin en önemli zamanları düğün evresidir. Bu dönemi en iyi şekilde geçirmek için belirli uğraşa girilir. Maliyeti hem kız tarafı hem de erkek tarafı için oldukça yüksektir. Kişinin özel zevkine göre bütçe kısmı arttırılabilir ya da azaltılabilir.

Düğün, nişan, söz gibi evlilik için önemli aşamalarda çoğu çift bir organizasyon şirketiyle anlaşmak ister. Organizasyon için belirli bir para ödenmesi gerekir. Bunun için belirli sayıda ekip davet gününe hazırlık yapmaktadır. O günün bütün stresini hafifletmek adına tercih edilebilir.

Neden Bizi Seçmelisiniz ?

Davet, toplantı, düğün, nişan gibi eğlence organizasyonlarınızı düzenleyerek yıllardır birçok organizasyona imza atarak sunduğu hizmetler sayesinde müşterilerimizin gönlünü kazandık.

Organizasyon şirketinin önemi büyüktür. Öncelikli olarak büyük organizasyon daveti veren kişilerin stresini azaltmak, eksiklerini tamamlamak adına bu tarz şirketler önemli yer tutmaktadır.

Sunduğumuz hizmetler şu şekilde sıralanabilir;

-Katılacak davetli sayısını organize etmek.
-Konsepti belirlenen mekanın süslemesini organize etmek.
-Davet edilen kişilerin oturma düzenini organize etmek.
-Orkestranın müzik listesinin düzenini sağlamak.
-Düğün, nişan gibi önemli davetlerde gelin ve damadı yönlendirmek gibi birçok işe yardımcı olmaktadır.

İslami düğün ya da nişan din açısından önemlidir. Dinine önem veren kişiler genellikle İslami düğün veya nişan yapmayı tercih etmektedirler. Bu tarz organizasyonlarda genellikle müzik, dans, oyun havası gibi eğlenceler yoktur. İlahi grupları çıkabilir. Yemek daveti verilebilir. Bu şekilde düğün ya da nişan merasimi tamamlanmış olur.

Dolunay Organizasyonun sunmuş olduğu hizmetler arasında İslami düğün ya da nişan organizasyonu da gelmektedir. Sahneye ilahi grubu ekibi çıkartılarak davetlilere keyifli bir dinleti sağlanabilir.

İslami düğün ya da nişan organizasyonları için fiyat listesi 1500 TL başlamaktadır. Paketin içerisine katılan yemek, ilahi grubu gibi ekstralar sayesinde fiyat artabilir. Kişinin özel istediğine kalmıştır.

İslami Nişan Organizasyon Paketlerimizde Neler Mi Var?

Nişan erkek ve kadının evlenmek için söz vermesi işlemidir. Nişan töreninin İslami kurallara, örf ve adetlere uygun olarak yapılması için yapılan organizasyonlara ise İslami nişan organizasyonu denir. İslami kurallara uygun nişan töreni hazırlığının yapılması için organizasyon hizmeti arayanlar için Dolunay Organizasyon olarak hizmet veriyoruz. Çiftlerimize nişanlarının unutulmayacak güzellikte geçmesini sağlayacak kaliteli nişan hizmetlerimizi hazırladığımız paketler aracılığıyla sunuyoruz. İslami nişan organizasyon paketlerimizde neler mi var?

İslami Nişan Organizasyonu Paketlerde Bulunan Hizmetler

İslami nişan organizasyonları genellikle tesettürü benimseyen ve İslami kurallara uygun kişiler tarafından tercih ediliyor. Bunun için bizler Dolunay Organizasyon bünyesinde bu inanışı benimseyen kişilerin ihtiyaç duyacakları hizmetleri araştırarak bizden alabilmelerini sağlıyoruz.

-Çift ve ailelere özel fotoğraf çekimleri
-Nişan masası için süsleme hizmeti
-Nişan mekanı için sandalye ve masa teminin yapılması
-İkramlıkların hazırlanması ve dağıtımı hizmeti
-Nişan için pasta kesimi
-Nişan sunucusunun belirlenmesi
-Nişan tepsisinin hazırlanması
-İlahi ve tasavvuf gruplarının kiralanması
-Tasavvuf ve ilahi müziklerinin
çalınması için ses sistemleri hizmeti
-Gösteri ekiplerinin kiralanması
(mehter takımı, semazen ve palyaço gibi)

Bu hizmetleri kişilerin isteklerine bağlı olarak sade veya gösterişli olacak şekilde hazırlayıp misafirlere sunuyoruz.
Elemanlarımız mekan ya da masaların süslenmesini nişan için belirlenen gün ve saat öncesinde hazırlayarak merasim sırasında aksilik çıkmasının önüne geçiyorlar.

Açık Alanlar İçin Nişan Organizasyonu

Dolunay Organizasyon İslami nişan hizmetlerimizde açık alana veya düğün salonuna uygun olacak hizmetlerde bulunuyor. Böylelikle büyük bir nişan töreni yapacak kişilerin hem kendilerinin hem de misafirlerinin eğlenmesini sağlayacak hizmetler veriyor.

Nişanın açık alanda yapılması durumunda kişilerin eğlenebilmesi ve seslerin konuklara ulaşması için ses ve ışık hizmetlerimizde bulunuyor. Ayrıca dış mekanlarda yapılan organizasyonlarda semazen gösterisi, mehter takımı ve palyaço vs. gibi hizmetlerimizde bulunuyor. Bu sayede misafirler törene kadar eğlenerek vakit geçirebiliyorlar.

İlahi Grupları Kiralama

İslami nişan organizasyonu paketlerimizde ilahi grubu kiralama hizmetimizde yer alıyor. Nişanlarında ilahi grupları tarafından seslendirilen ilahi ve dini ezgileri dinlemek isteyenler ilahi grubu kiralama hizmetimizi paketlerimizden seçebiliyorlar. Böylelikle gruplar nişan mekanına giderek görevlerini yerine getiriyorlar. Nişan merasiminin bayanlar arasında olmasını tercih edenler için kadın ilahi grubumuzda bulunuyor. Böylece erkekler iç içe olmadan yapılan nişan törenlerinde bayanlar dini ezgileri dinleyebiliyorlar.

Sunucu Kiralama Hizmeti

İslami temalı nişan organizasyonları için verdiğimiz hizmetler arasında sunucu kiralama hizmeti de bulunuyor.
Nişan yapacak kişiler nişan törenin sıkıntı yaşanmadan programlı bir şekilde gerçekleşmesi için sunucu kiralayabiliyorlar.
Böylece sunucu nişan merasiminin açılışını, çiftlerin çağrılışını veya törene katılacak ilahi gruplarının takdimi gibi işlemleri sırasıyla anons ederek misafirleri bilgilendirebiliyor.
Böylelikle önceden belirlenen nişan programının karmaşasız ve eksiksiz bir şekilde gerçekleşmesini sağlıyorlar.

NELER YAPTIK ?

 İLETİŞME GEÇİN

Fotograf – Galeri

Herhangi bir sonuç bulunamadı.
Paylaş

İlginizi Çekebilir