İslami Kına Organizasyonu

Kına Gecesi Organizasyonu - Dolunay Organizasyon

Her kızın hayali, beyaz gelinlik ile anne evinden hayırlısıyla çıkmak, yeni hayatına güzel bir adım atmaktır. Elbette ki bundan önceki aşama da, kına olarak karşımıza çıkar. Kına gecesinde kız, annesi ve misafirler hem ağlayarak, hem de eğlenerek güzel bir gece geçirirler.

Geleneklerimizin de temellerinde yer alır. İşte bu nedenle kına gecesi, kültürümüzün en değerli parçaları arasındadır. Bu güzide organizasyonun İslami boyutta öne çıkarılması için de Dolunay Organizasyon firmamız sizlere İslami kına organizasyonu hizmeti sunmaktadır.

Her türlü detayın içerisinde bulundurulduğu hizmetimiz, kızımız ve misafirlerin en manevi şekilde vakit geçirmelerini sağlar. Peki, İslami bir kına gecesi nasıl olur?

İslami Kına Gecesi Nasıl Olmalıdır?

kına-organizasyonu-33

İslami kına geceleri, dinimizin bizlere uygun gördüğü değerler kapsamında gerçekleştirilen organizasyonlardır. Kültürümüzün temelinde bulundukları gibi aynı zamanda bir kızın hayallerine attığı ilk adım olduğu için, çok özel ve değerlidir. İşte bu nedenle bir İslami kına gecesinin dini değerler göz önünde bulundurularak, her türlü talebin karşılanacağı şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Peki, ama nasıl? Şimdi sizlere bundan bahsedelim.

 • İslami kına gecesi, dini değerlerin ön planda olduğu, maneviyatın derinden hissedildiği ve dualar eşliğinde gerçekleştirilen bir organizasyon olmalıdır.
 • İslami kına gecesinde çalışan personellerin tamamı kadın olmalıdır. Kadın personeller ile hizmet sunulmakla beraber, verilen hizmetler de bu çerçevede düzenlenmelidir.
 • Organizasyon kapsamında sunulan hizmetlerde İslami değerlere özen gösterilmesi gerekir.
 • Semazen gösterileri, ilahiler, mevlüt okunması, Kur’an-ı Kerim okunması, fasıl grubu, tasavvuf grubu ve kına tahtı gibi hizmetlerin organizasyon kapsamında bulunması, organizasyonun dini değerini ön plana çıkaracaktır.

Dini kına organizasyonu konusunda hizmetlerini özenle ve kapsamlı bir şekilde gerçekleştiren Dolunay Organizasyon firmamız, sizlere her türlü avantajı sunacağını da garanti ediyor. Peki, İslami kına gecesi program akışı nasıldır?

İslami Kına Organizasyonu Paketleri

İslami Kına Organizasyonu 2

Hürrem Sultan Paketi

İslami Kına Organizasyonu 3

Kösem Sultan Paketi

İslami Kına Organizasyonu 4

Mahidevran Sultan Paketi

İslami Kına Organizasyonu 1

Mihrimah Sultan Paketi

İslami Kına Gecesi Program Akışı

Kına Gecesi Organizasyonu - Dolunay Organizasyon

Dini değeri ön planda olan ve maneviyatın hissettirildiği kına gecelerinde, program akışının değeri çok önemlidir. Bu nedenle alanında uzman, deneyim sahibi bir firmanın bu kapsamda hizmet sunması gerekir.

Bizler de Dolunay Organizasyon olarak sizlere tamamen manevi duyguların öne çıkarılacağı, gerçek bir kına gecesi organizasyonu düzenleyeceğimizi garanti ediyoruz. Peki, program akışımızda neler var?

 • Organizasyonun bir sunumunun gerçekleştirilmesi gerekir. Sunumda, organizasyon boyunca nelerin yapılacağı misafirlere söylenir.
 • Çocuklar, kına organizasyonunda çok önemlidir. Bu nedenle onların organizasyon boyunca eğlenmeleri için kadın palyaçolar onlarla ilgilenirler.
 • Daha sonra ilahiler, tasavvuf grubu ve fasıl grubu çeşitli müzikleri icra eder ve misafirlerin organizasyona ısınmaları, vakitlerini değerli hissetmeleri sağlanır.
 • Firmamız tarafından temin edilen bindallıları giyen kadın personellerimiz, gelinle beraber bir gösteri yaparlar. Gelinin etrafında dönerler ve aynı zamanda gelinin kına gecesindeki ihtişamını da üst düzeye çıkarırlar.
 • Kur’an-ı Kerim okunur ve bu şekilde İslami kına organizasyonu yapısına uygun hareket edilmiş olunur.
 • Sonrasında kına yakılır. Kına yakma işlemi öncesi, sırası ve sonrasında çeşitli müzikler çalınır. Bu müzikler arasında klasik kına gecesi müzikleri ile beraber, farklı türden müzikler de bulunur. Kınayı Getir Aney ve Yüksek Yüksek Tepelere türküleri ile beraber pek çok türlü çalınır.
 • Organizasyon boyunca lokum, şerbet, kuruyemiş ve organizasyon sahibinin talebine göre diğer ikramlıklar, kadın personeller tarafından dağıtılır.
 • Organizasyon yine kadın kameramanlar tarafından kayıt altına alınır ve kına gecesi ölümsüz bir hal almış olur.
 • Kadın kına ekibi çeşitli gösteriler yapar, ilahiler çalar, dualar edilir ve sohbetler gerçekleştirilir.
 • Tüm etkinlikler tamamlandıktan sonra da organizasyonun kapanışı yapılır.

Yukarıda da görüldüğü üzere, kapsamlı, profesyonel ve avantajlı kına içeriği ile sizlere en iyi İslami kına organizasyonu hizmetini sunabiliriz. Peki, Kur’an-ı Kerim’li kına gecesi nasıl olur?

Kur’an-ı Kerim’li Kına Gecesi

Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’den ayetler okunarak gerçekleştirilen kına organizasyonları, tam bir İslami kına konseptine uygun organizasyonlardır.

Bu nedenle manevi değerlerin ön olana çıkarılması, Kur’an-ı Kerim okunması, çeşitli ilahilerin seslendirilmesi ve daha fazlası, Kur’an-ı Kerim’li kına gecesinin önemini ortaya çıkarmaktadır. İşte bu konuda sizlere hizmetlerini eksiksiz bir şekilde sunan Dolunay Organizasyon firmamız, kadın personellerimiz ile en iyi hizmetleri, en uygun fiyatlara ulaştırmaktadır.

Akabinde hizmetlerimiz İstanbul merkezli olarak, İstanbul’un çevresindeki illerde de gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle civar illerde olsanız bile, bizden kına organizasyonu hizmeti alabilirsiniz. Peki, dini kına gecelerinin içeriğinde genel anlamda neler olur?

Dini Kına Gecesi Organizasyonu İçeriği

Kına Gecesi Organizasyonu - Dolunay Organizasyon

Dini kına gecelerinde, yukarıdaki program akışında olduğu tarzda etkinlikler, dinletiler ve daha fazlası yapılır. Bu nedenle manevi değerin ön plana çıkarılması ve dini bir organizasyon olması için, içerikte çeşitli değişiklikler gerekir. Diğer organizasyonlardan farklı olarak, dini kına organizasyonlarında ek olarak sunulan hizmetler hakkında bilgi vermeye çalışalım.

 • Semazen Gösterileri
 • İlahi Ekibi
 • Fasıl Grubu
 • Tasavvuf Grubu
 • Kur’an-ı Kerim Okuması
 • Kına Gösterileri
 • Dua
 • Kına Yakma
 • Kına Sonrası Gösteri
 • Sohbet
 • Kapanış

Yukarıdaki içeriğe yönelik olarak ilerleyen dini kına organizasyonları, siz değerli müşterilerimizin taleplerine göre düzenlenebilmekte ve bazı etkinlikler çıkarılabilirken, bazıları da eklenebilmektedir. Fiyatlandırmamızda da tamamen bu hususlara dikkat etmekteyiz.

İstanbul İslami Kına Gecesi Organizasyonu Fiyatları

Kına gecelerinin düzenlenmesi, konsepte göre farklı şekillerde gerçekleştirildiği için, bu konuda İslami kına organizasyonlarının yapısı, değişkenliği ile dikkat çekmektedir. Peki, İslami bir kına organizasyonunun fiyatlarının belirlenmesinde nelere dikkat edilmektedir?

 • Hangi etkinlikler, dinletiler ve düzenlemelerin tercih edildiği,
 • Masa ve sandalye süsleme hizmetinin sunulup sunulmadığı,
 • Organizasyonun tam kapasiteli bir şekilde ortaya konulup konulmadığı,
 • Pakete ek olarak hangi hizmetlerin tercih edildiği,
 • Organizasyona katılacak olan misafir sayısı,
 • Çocuklar için etkinlik düzenlenip düzenlenmeyeceği,
 • Ek taleplerin olup olmadığı ve
 • Yemek organizasyonunun olup olmayacağı gibi detaylar göz önünde bulundurularak, İslami kına organizasyonu fiyatları

Yukarıda da görüldüğü üzere, İslami bir kına organizasyonunun fiyatları belirlenirken pek çok farklı kritere dikkat edilmektedir. Dikkat edilen kriterlere uygun olarak, siz değerli müşterilerimiz için bir fiyat ortaya çıkarılmaktadır. Ortaya çıkan fiyatın da, Dolunay Organizasyon farkı ile uygun seviyelerde olacağını sizlere garanti ederiz.

İslami Kına: Dolunay Organizasyon

Kına Tahtı Kiralama - Dolunay Organizasyon

20 yıldan fazla bir süre ile organizasyon sektöründe hizmet veren firmamız, hizmetlerinde daima müşteri memnuniyetini ön plana çıkarmıştır. Aynı zamanda firmamızda sunduğumuz tüm hizmetlerde büyük bir profesyonellik göze çarptığı için, İstanbul ve çevresindeki müşterilerimiz bizleri sıklıkla tercih etmektedir.

Sizler de bu kapsamda sunduğumuz İslami kına ve diğer organizasyon hizmetlerinde firmamızı tercih edebilirsiniz. Peki, firmamızın bu konudaki ayrıcalıkları nelerdir?

 • Müşteri memnuniyeti odaklı çalışma,
 • Etik anlayışa uygun hareket,
 • Sunulan hizmette çeşitlilik,
 • Avantajlı hizmet sunumu,
 • Alanında uzman çalışma arkadaşları ve
 • Uygun fiyat stratejisi, Dolunay Organizasyon firmamızın, diğer firmalardan tamamı ile farklılaşmasına sebep olmaktadır.

Sizler de Dolunay Organizasyon firmamızdan İslami kına organizasyonu hizmeti alabilir, aldığınız hizmet ile hayallerinizdeki kına gecesine kavuşabilirsiniz. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak ve hizmet talebi oluşturmak isterseniz, bizlere telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

İslami Kına Organizasyonlarında Çalışan Personeller Kadın Mı?

Evet. İslami konseptli kına ve tüm organizasyonlarda çalışan personellerimiz kadındır. Erkek personel çalıştırılmamaktadır.

Kına Organizasyonlarında Çocuklar İçin Etkinlik Düzenliyor Musunuz?

Tabi ki. Çocuklarımızın eğlenmesi ve aynı zamanda öğrenmesi için etkinlikler düzenliyoruz. Kadın palyaçomuzun etkinlikleri ve aynı zamanda onlara lezzetli yiyecekler sunması, organizasyon boyunca çocukların güzel duygular yaşamasını sağlamaktadır.

Kına Organizasyonlarını İstanbul Dışında Da Sürdürüyor Musunuz?

Elbette. İstanbul ile beraber çevre illerde de hizmetlerimiz sürdürülmektedir. Bu nedenle kapsamlı hizmetimizden rahatlıkla yararlanabilirsiniz.

Organizasyon Kaç Saat Sürmektedir?

Belirli bir saat kısıtlaması bulunmamaktadır. Bu nedenle sizlerin talebine göre süre ayarlanmaktadır.

İslami Kına Organizasyonu Mekanını Siz Mi Tercih Ediyorsunuz?

Mekanı biz tercih edebiliriz. Ancak siz eğer dilediğiniz farklı bir yerde olsun isterseniz, hizmetimizi ona göre ayarlarız. Çünkü sizlerin talepleri bizler için çok önemlidir.

Fotograf – Galeri

Herhangi bir sonuç bulunamadı.
Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilir