Erzurum Bar Ekibi Kiralama

erzurum-bar-ekibi-kiralama

Erzurum bar ekibi kiralama gibi halk oyunları ekiplerini; açılışlarda, nişanlarda, düğünlerde ve şirket organizasyonları gibi farklı aktivitelerde çağırabilirsiniz. Bu sayede hem gelenekler yaşatılır hem de eğlenceli anlar yaşamak mümkün olur. Özel günlerde, açılışlarda halk oyunları ekiplerine yer vermek isteyenlerin önünde pek çok alternatif bulunur. Türkiye’nin tüm yörelerine özgü halk oyunları vardır. Bunlardan biri de Erzurum bar oyunlarıdır.

Erzurum civarında oynanan oyunlara genel olarak bar adı verilir. Halk oyunları ekibinde yer alan kişiler, el ele tutuşarak çeşitli hareketler yapar. Senkronize bir şekilde yapılan hareketler, izleyicilere ayrı bir keyif verir. Erzurum bar ekibi kiralama hizmetinden yararlanarak siz de organizasyonunuzu daha dikkat çekici hale getirebilirsiniz.

Daha geleneksel bir organizasyon gerçekleştirmek ve kültürel değerleri ön plana çıkarmak için siz de hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Gelenek ve göreneklerinize bağlıysanız Erzurum bar ekibi kiralama ile bu gelenekleri sürdürebilirsiniz. Böylece yörenin bu keyifli oyununu geniş kitlelere de tanıtmanız mümkün olur.

erzurum-bar-ekibi-kiralama-fiyatlari
erzurum-bar-ekibi-gösterisi

Erzurum Bar Ekibi Gösterileri

Bar ekibi gösterileri kendine özgü müzikler ve ritimler eşliğinde oynanır. Oyuncuların kıyafetleri, özel dikim olup hepsi yöreseldir. Gerek kıyafetler gerekse çalınan müzik ile oyunun orijinalliği korunur. Özellikle açılış ve organizasyonlarda davetlilere unutulmayacak bir an yaşatmak için Erzurum bar ekibi kiralama muhteşem bir fikirdir. Oyun ekibi erkek oyunculardan oluşur ve kiralama süresi yaklaşık iki saate kadar çıkabilir.

Geleneklerinizi Yaşatın

Bar ekibi kiralama hizmeti, birçok firma tarafından sunulan bir hizmettir. Siz de iş yeri açılışında, önderi olduğunuz fuarlarda ve organizasyon işlerinde, gelenekleri yaşatmak isterseniz firmamız ile iletişime geçebilirsiniz. Bar ekibi kiralamada yöresel müzikler eşliğinde belli hareketler yapılır. Erzurum bar ekibi senkronize hareketleri ile izleyicilerin dikkatini çeker. Gecenin sonunda memnun ayrılan davetliler, sizin için artı puan demek olacaktır.

Erzurum Bar Nedir?

Erzurum bar oyunu erkek ya da kadın oyuncular tarafından sunulur. Köroğlu, Haçer Bar, Turna Bar gibi oyunlar iki kişi tarafından oynanır. Dikine, Koçeri, Karabet, Daldalan gibi oyunlar, kapalı olarak oynanan barlar olarak ifade edilir. Bar oyununa özel terimler, kıyafetler vardır. Erzurum bar ekibinde en başta yer alanlar, bar başı olarak adlandırılır. Koltuk altı ise bar başının yanındaki kişidir. Poççik, bar sonunda yer alır. Kelleler ise koltuk altı ve poççik oyuncularının arasında yer alır.

Kaliteli hizmetimizi; size tüm oyuncularıyla, yöresel kıyafetleriyle ve çalgılarıyla sunuyoruz. Yaptığınız organizasyona göre kadın veya erkek tercihiniz olabilir ama genelde erkek oyuncular tercih edilir. Erzurum bar ekibi kiralama ile unutulmaz bir gece yaşayabilir ve geçmişe olan bağlılığınızı gösterebilirsiniz. Kiralama hizmeti için bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Erzurum Bar Oyunlarını Yakından Tanıyalım

Organizasyonunuza renk katması için Erzurum bar ekibini tercih edebilirsiniz. Ancak ilk olarak bu oyunu biraz yakından tanımanızda fayda var. Erzurum bar oyunlarının farklı çeşitleri vardır. Bunlardan biri tamzaradır. Tamzara, el ele ve omuz omuza oynanır. Kadınlar ve erkekler, tamzarayı ayrı ayrı oynar. Fakat nadiren bir arada olmaları da söz konusudur.

Erzurum bar oyunlarından bir diğeri de koçeridir. Koçeri, dadaşların savaşmaktan çekinmediklerini gösterir. Delloy, temirağa, Köroğlu barı, yayvan, Uzundere gibi farklı oyun seçenekleri de vardır. Kadınlar tarafından oynanan oyunlardan bazıları ise narey, hoşbilezik, döne ve üçayak şeklindedir.

Her biri farklı manalara sahip oyunlarda kadınlar ve erkekler için özel kıyafetler kullanılır. Kadınlar; bindallı, dizleme, mendil, gümüş kemer, leçek gibi kıyafetler giyer. Erkekler ise çapola, zığva, yelek, gömlek, kuşak, pazubent, gümüş köstek gibi kıyafetlerle sahne alır.

Erzurum bar ekibinde genellikle 7 ila 11 kişi yer alır. Kişi sayısı daha da fazla olabilir. Erzurum bar ekibi kiralama hizmetini istediğiniz zaman alabilirsiniz. Sizin için ekibin ulaşımı, konaklaması gibi farklı süreçleri de koordine ediyoruz. Böylece size sadece organizasyonun keyfini çıkarmak kalır.

Erzurum Bar Ekibi Kiralama Fiyatları

Erzurum bar ekibi kiralama fiyatları her bütçeye hitap eder. Fiyatlar, ekibin performans sergileyeceği süreye ve sunulacak yan hizmetlere göre değişir. Siz de cazip fiyatlardan yararlanarak düğünlerde, sünnetlerde firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Avantajlı Erzurum bar ekibi kiralama fiyatları İstanbul ve çevre illerde geçerlidir. Bizimle iletişime geçerek İstanbul dışındaki iller için de hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Erzurum bar ekibi kiralama hizmetini Dolunay Organizasyon firmamızdan alabilirsiniz.

Erzurum bar ekibi kiralama hizmeti kapsamında kıyafet, müzik, ekibin transferi gibi konularda size destek sunuyoruz.

Erzurum bar ekibi kiralama fiyatlarında size en uygun her zaman cazip fırsatlar sunuyoruz

Fotograf – Galeri

Herhangi bir sonuç bulunamadı.
Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilir