İslami Sünnet Düğünü Organizasyonu

Dinimiz İslam’ın emir ve yasaklarının bulunması, bu emir ve yasakların yerine getirilmesi için gerekli hassasiyetin gösterilmesini gerektirmektedir. Buradan hareketle, yüce dinimiz İslam için değerli olan emirlerden bir tanesi, erkek çocuklarının sünnet ettirilmesidir. Sünnet anısı bir çocuğun gözünde her ne kadar korkulacak bir durum olarak görünse de, bu anının çok daha güzel sonuçları ortaya çıkarması sağlanabilir. İşte bunun için İslami sünnet düğünü organizasyonu düzenlenip, çocukların zihnindeki anılar çok daha olumlu olabilir. Peki, genel anlamda bu organizasyonlar ne anlama gelir?

İslami Sünnet Düğünü Organizasyonu Nedir?

İslami kurallar eşliğinde gerçekleştirilen, çeşitli dinletiler ve etkinlikleri içerisinde barındıran ve sünnet düğünü olarak düzenlenen organizasyonlar, İslami sünnet düğünü organizasyonları olarak adlandırılmaktadır. Bu organizasyonlarda ön planda olan ve dikkat edilmesi gereken pek çok durum da bulunur. Şimdi sizlere bunlardan bahsedelim.

 • İslami anlamda gerekli olan tüm dinleti ve etkinliklere yer verilir.
 • Çocukların eğlenmesi için görsel etkinlikler düzenlenir.
 • Organizasyona katılan konuklar için Kur’an-ı Kerim dinletileri, ilahiler ve semazen gösterileri gerçekleştirilir.
 • Çocukların eğlenmelerinin yanında, güzel bir hatıra ortaya çıkması için çeşitli ekipmanlar ile çocukların güzel kareler içerisinde yer almaları sağlanır.
 • Geleneksel bir hava ortaya çıkarılır ve bu şekilde organizasyonun anlamı daha da üst seviyede olur.

Yukarıda da görüldüğü üzere, İslami sünnet düğünü organizasyonlarında önemli pek çok kriter bulunmaktadır. Peki, bu tür sünnet düğünü organizasyonunda neler yapılır?

İslami Sünnet Organizasyonu Nasıl Yapılır? 6 Adımda İslami Sünnet Organizasyonu

İslami Sünnet Düğünü Nasıl Yapılır
İslami Sünnet Düğünü Nasıl Yapılır

Sünnet organizasyonları pek çok farklı şekilde ve pek çok farklı mekanda gerçekleştirilebilir. Ancak burada önemli olan, organizasyon türünün, konuklar ve organizasyon sahibinin memnun olacağı şekilde düzenlenmesidir. Bunun için aşağıdaki adımların uygun bir şekilde atılması gerekir:

 1. Konuk Sayısının ve Organizasyon Türünün Belirlenmesi

Konuk sayısı ve organizasyon türü çok önemlidir. Çünkü mekan ve organizasyonun gidişatı buna göre belirlenir.

 1. Mekanın Belirlenmesi

Konuk sayısına uygun büyüklükte bir mekan olmalıdır. Aynı zamanda organizasyon mekanının seçimini sizler de yapabilirsiniz. Salonda, evde, bahçede veya kır sünnet düğünü organizasyonları en çok tercih edilenlerdir.

 1. Etkinliklerin Belirlenmesi

İslami değerlerin ön plana çıkarılması gerekeceği için; Kur’an-ı Kerim ve mevlit okunması, ilahi dinletileri, semazen grubu, çocuk semazen grubu, sohbetler ile pek çok etkinlik, İslami sünnet organizasyonları için oldukça önemlidir.

 1. Çocuklar İçin Planlama Yapılması
  Palyaço Animasyon Ekibi
  Palyaço Animasyon Ekibi

Sünnet düğünü çocuklar için yapılır. Bu nedenle onların eğlenmesi esastır. Bunun için ilk gereklilik, organizasyona uygun bir sünnet tahtının tercih edilmesidir. Sonrasında palyaço, animasyon ekipleri, oyunlar, hediyeler, etkinlikler, ikramlıklar ve daha fazlası, İslami sünnet organizasyonlarında ön plandadır.

 1. Organizasyonun Yönetimi

İyi bir organizasyon, aynı zamanda iyi bir şekilde yönetilen organizasyondur. Bu nedenle Dolunay Organizasyon firmamız baştan sona kadar organizasyonun kusursuz bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır.

 1. Yemek İkramları

Konuklar için belirlenen bir menü çerçevesinde servis edilen yemekler, konukların memnuniyetini artıracaktır. Çoğu organizasyon yemekli olarak düzenlenmektedir. Çocuklar için de ayrı bir menü bulunur.

Sizler için 6 adımda İslami sünnet organizasyonunun nasıl yapılması gerektiğinden bahsetmeye çalıştık. Bu sürecin her yerinde Dolunay Organizasyon firmamız sizlerin yanında yer alacaktır.

İslami Sünnet Düğünü Paketleri

Mevlitli Sünnet Organizasyonu Paketi

Mevlitli Sünnet Organizasyonu

İslami Sünnet Organizasyonu Paketi

İslami Sünnet Organizasyonu

Mevlütlü Sünnet Düğünü Paketi

Mevlitli Sünnet Düğünü Paketi

İslami Sünnet Düğünü Paketi 1

İslami Sünnet Düğünü 1

İslami Sünnet Düğünü Paketi 2

İslami Sünnet Düğünü 2

İslami Sünnet Düğünü Paketi 3

İslami Sünnet Düğünü 3

İslami Sünnet Düğünü Paketi 4

İslami Sünnet Düğünü 4

İslami Sünnet Düğünü Paketi 5

İslami Sünnet Düğünü 5

İslami Sünnet Düğünü Paketi

İslami Sünnet Düğünü Paketi

İslami Sünnet Düğünü Organizasyonu Nasıl Olmalıdır?

 

İslami Sünnet Düğünü Organizasyonlarının Farkları

Sünnet Tahtı ve Yeniçeri Kiralama

Sünnet düğünü organizasyonlarında genel anlamda eğlence ön planda olurken, İslami sünnet düğünü organizasyonlarında manevi duygunun en içten şekilde yaşanması önemlidir. İşte burada da bazı farklar ortaya çıkar. Şimdi sizlere bu farklardan ve farklara etken olan etkinlik ile dinletilerden bahsedelim.

 • Yeniçeri Seremonisi
  Sünnet Düğünü Yeniçeri Seremonisi
  Sünnet Düğünü Yeniçeri Seremonisi

Yeniçeri seremonisinde, geleneksel ruhun en iyi şekilde yansıtılması önemlidir. Bu nedenle yeniçeri kıyafeti, şapkası ve yürüyüşünü yapan yeniçeri askerleri, sünnet düğününe farklı bir hava katmaktadır. Aynı zamanda yeniçeri askerleri, sünnet çocuğunu sünnet tahtında taşır ve salona giriş yapmasını sağlar.

 • Mehter Takımı ve Marşları
  Mehter Takımı Kiralama
  Mehter Takımı Kiralama

Osmanlı’dan beri var olan mehter takımı ve marşları pek çok etkinlik ve organizasyonda yer alıyor. Mehter ekiplerinin, güzel bir organizasyon çerçevesinde marşlar söylemesi ve yürüyüş yapmaları, sünnet organizasyonunun geleneksel değerini üst seviyeye çıkarmaktadır.

 • İlahi Dinletileri

İlahiler, dinimiz İslam’ı bizlere en anlamlı şekilde anlatır. Ruhumuzu dinlendirir ve güzel bir anının ortaya çıkmasını sağlar. Ruhsal dinginlik ve güzel bir etkinlik için, İslami sünnet düğünlerinde ilahi dinletilerine yer veriyoruz. Aynı zamanda önemli ilahi sanatçılarını da organizasyona davet ediyoruz.

 • Semazen Gösterileri
  Semazenli Sünnet Organizasyonu
  Semazenli Sünnet Organizasyonu

Hz. Mevlana’nın ruhunda dinginlik olduğu bir anda, dışarıdan gelen bir ritimli ses sonucunda ellerini havaya kaldırarak, ruhundaki o dinginliği göstermesi, günümüzde semazen gösterilerini ortaya çıkardı. Semazen gösterileri ile hem İslami bir hava yakalandı, hem de Hz. Mevlana anılmış oldu. Bizler de buradan hareketle, Dolunay Organizasyon olarak sizlere semazen gösterileri sunmaya çalışıyoruz.

Semazen grubumuz  sizlere bu havayı en iyi şekilde yansıtmak için gerekli olan tüm çabayı da gösteriyor.

 • Kur’an Dinletileri

Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’den çeşitli ayetler okunarak, organizasyonun dini değeri üst seviyeye çıkarılmaktadır. Bu şekilde konuklar ve organizasyon sahipleri için manevi bir değer oluşturulduğundan dolayı, İslami sünnet düğünlerinde önemli bir husus konumundadır.

 • Mevlitli Organizasyonlar

Organizasyonun dini değerinin ön plana çıkarılması ve dini bir organizasyon olması için mevlütlü sünnet düğünleri de tercih edilmektedir.

Sizlere güzel anılar sunmak için her daim yanınızdayız.

İslami Sünnet Düğünü  Fiyatları

İslami Sünnet Düğünü Fiyatları
İslami Sünnet Düğünü Fiyatları

İslami değer taşıyan sünnet düğünleri, pek çok ailenin tercih ettiği organizasyonlar arasında yer alır. Çok fazla hassas değeri içerisinde barındırması ile beraber, farklı etkinliklere de sahne olması, İslami sünnet düğünlerinin önemini artırmaktadır. Bizler de Dolunay Organizasyon olarak sizlere en anlamlı sünnet düğünü organizasyonunu hazırlamak için çaba sarf etmekteyiz. Peki, bu süreçte fiyatlandırmamızı nasıl belirliyoruz? Nelere dikkat ediyoruz?

 • Organizasyonun yapılacağı yerin neresi olacağı,
 • Organizasyona katılacak kişi sayısı,
 • Yemekli veya yemeksiz olması,
 • İlahi dinletileri, Kur’an- Kerim dinletileri ve semazen gösterileri gibi etkinliklerin olup olmayacağı gibi pek çok değer, fiyatlandırmamızı belirlerken ön plana çıkmaktadır.

Fiyatlarımız siz değerli müşterilerimizi memnun etmek amacıyla her daim uygun seviyede tutulmakta, kalitemiz ise maksimum düzeyde olmaktadır. Bu nedenle bizlerden en değerli hizmeti alacağınızı garanti ederiz.

Sıkça Sorulan Sorular

Evet. Sizlerin özel isteklerine göre organizasyonumuzu şekillendiriyoruz.

Pamuk şekeri arabası, patlamış mısır arabası, osmanlı macunu, osmanlı şerbeti ve küçük atıştırmalıklar, animasyon ekibi Hacivat karagöz gösterisi ve palyaçolar  ile çocuklarımızı eğlendirmekteyiz.

Evet. İstanbul ile beraber çevre illere de organizasyon hizmetlerimizi eksiksiz bir şekilde ulaştırmaktayız.

Elbette. Dilerseniz evinizde, dilerseniz farklı bir dış mekanda sizlere organizasyon hizmeti sunabiliriz. Bunun kararı size aittir. Sizin tercihiniz ne olursa olsun bizler gerekli olan süsleme ve düzenlemeleri sizin tercihinize göre değerlendirmekteyiz. Evde, salonda ve bahçede sünnet düğünü organizasyonu hizmetlerimiz bulunmaktadır.

Fotograf – Galeri

Sünnet Taht Organizasyon
Sünnet Düğünü Balon Süsleme
İslami Sünnet Düğünü
Mehterli Sünnet Düğün Organizasyonu
Gold Mavi Sünnet Tahtı
Sünnet Düğünü Animasyon Ekibi
Sünnet Düğünü Organizasyonu 2
Sünnet Düğünü Organizasyonu 3
Sünnet Düğünü Organizasyonu 4
Sünnet Organizasyonu İkram Arabaları Kiralama
Sünnet Kınası Organizasyonu
Sünnet Düğünü Organizasyonu 5
Yemekli Sünnet Düğünü Fiyatları
İslami Sünnet Düğünü Organizasyonu 1
İslami Sünnet Organizasyonu Planlama
İslami Sünnet Organizasyonu Konseptleri
Paylaş

İlginizi Çekebilir