Dini Düğün Organizasyonu

Dini Düğün Organizasyonu

Kadın ve erkeğin hayatlarını bir araya getirmesi, bu birliktelik ile evlilik kurumuna adım atmaları, hayatlarında bir kez yaşayacakları anlar arasında yer almaktadır. Çok özel ve bir o kadar da anlamlıdır. Düğün organizasyonlarında da işte bu çerçevede çok hassas davranılır. Ancak dini düğün organizasyonu ve normal düğün organizasyonu arasında çeşitli farklılıklar bulunur. Dini düğün organizasyonları manevi değerin üst seviyede olduğu, İslami kurallara dikkat edildiği bir organizasyondur. Bu nedenle bizler de Dolunay Organizasyon olarak özel anlarınızda yanınızda yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Peki, bu organizasyon çeşidi ile ilgili olarak bilinmesi gerekenler nelerdir?

Dini Düğün Organizasyonu Nedir?

Dini Düğün Organizasyonu
Dini Düğün Organizasyonu Nedir?

Düğün organizasyonları arasında önemli bir yere sahip olan dini düğün organizasyonları; organizasyonun İslami değerler çerçevesinde düzenlenmesini ve sonuçlanmasını içermektedir. Buna uygun dinletiler, etkinlikler ve yemekler verilmekte, aynı zamanda edilen sohbetler de dini düğün organizasyonuna uygun olarak değerlendirilmektedir. Peki, bu organizasyonlarda önemli olan nedir?

 • Çiftler, İslami değerlerin gözetildiği bir organizasyon ile evlilik kurumuna adım atmaktadır.
 • Organizasyon sürecinde İslami değerlere tamamen dikkat edilmekte, baştan sona bu şekilde yönetilmektedir.
 • Organizasyona katılan misafirler en iyi şekilde İslami değerlere dikkat edilerek ağırlanmaktadır.
 • Sunulan yiyecek ve içecekler titizlikle tercih edilmekte, bu süreçte sizlerin düşüncelerine de değer verilmektedir.

Yukarıda da görüldüğü üzere dini düğün organizasyonları, içerisinde pek çok özel değeri barındırmaktadır. Bu nedenle Dolunay Organizasyon olarak sizlere bu hassasiyetimizi en iyi şekilde göstereceğimizi garanti ederiz. Peki, dini düğün organizasyonunun nasıl düzenlenmesi gerekir?

Akıllarda Kalacak Dini Düğün Organizasyonu Nasıl Olur?

Dini Düğün Organizasyonu
Dini Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır?

İnsan hayatındaki bazı günler, hayatları boyunca bir kez yaşayacakları için çok önemlidir ve bu günlerin en iyi şekilde geçmesini isterler. Dolunay Organizasyon olarak, müşterilerimize bu özel günlerini unutulmaz anılara çevirmek için yılların deneyimi ile hizmet vermekteyiz. Dolunay Organizasyon olarak başta dini düğün organizasyonu olmak üzere, her türlü organizasyonu en kaliteli ve kişiye özel olarak gerçekleştiriyoruz.

Dini Düğün Organizasyonunun Farkı Nedir?

Dini Düğün Organizasyonu
Dini Düğün Organizasyonunun Farkı

Dini düğünler, İslami kurallar çerçevesinde yapılmaktadır. Bu nedenle gerçekleştirdiğimiz dini düğün organizasyonları da, klasik düğünler için yapılan organizasyonlardan çok farklı olmaktadır. Dolunay Organizasyon olarak, bu kapsamda yaptığımız organizasyonların her aşamasında, İslami kuralları birebir olarak uygulamaktayız.

Organizasyonlarımızda sadeliği esas alıyoruz ve bunu ikramlardan süslemelere ve müziklere kadar, her aşamada hassaslıkla uyguluyoruz. Oturma düzenlerini, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda ve haremlik – selamlık olarak ayarlıyoruz. Müşterilerimizin onayını da alarak organizasyonlarımızda dini müzikler çalıyor, Kuran-ı Kerim veya mevlit okutabiliyoruz.

Yılların tecrübesine sahip olduğumuzdan, bu konudaki hazırlıklarımız ve alternatiflerimiz sektördeki hiçbir firma ile kıyaslanamayacak seviyededir. Ayrıca hizmetle görevlendirdiğimiz tüm personelimizin gerek kıyafet gerekse hareket tarzları da, İslami kurallar çerçevesinde olmaktadır.

Dini Düğün Organizasyonu Nasıl Olmalıdır?

Dini Düğün Organizasyonu Nasıl Olmalıdır?

Standart düğün organizasyonlarından daha farklı olan ve içerisinde dini değerleri barındıran dini düğün organizasyonları, düzenlenirken pek çok farklı dinleti ve etkinliğe uyum sağlaması gerekir. Bu nedenle bir dini düğün organizasyonunun nasıl olması gerektiği ile ilgili aşağıdaki kıstaslar dikkat çekici olacaktır:

 • Eğlenceye dayalı faaliyetler bulunmamalıdır.
 • Dini değerlerin ön planda olması gerekir.
 • Çeşitli Kur’an dinletileri ve ilahiler ile organizasyonun manevi değeri artırılmalıdır.
 • Sohbetler gerçekleştirilmelidir.
 • İkram edilecek olan yiyecek ve içecekler özenle seçilmelidir.
 • Oturma düzeni ve misafirlerin ağırlanması ile ilgili çeşitli hususlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Dini bir düğün organizasyonun tam da istenildiği manevi değeri ortaya çıkarması için yukarıdaki hususlara dikkat edilmesi gerekir. 2000 yılından itibaren bu alanda hizmet veren ve değerli çiftlerimizin evliliklerinde yanlarında olan Dolunay Organizasyon firmamız, dini düğün organizasyonlarında da talebe en uygun düzenlemeleri hayata geçirmektedir. Peki, dini düğün organizasyonlarında neler bulunur? Hangi etkinlikler ve dinletiler gerçekleştirilir?

İslami Düğün Organizasyonu Paketlerimiz

Dolunay Organizasyon olarak, her bütçeye uygun dini düğün organizasyonu paketlerini sunuyoruz.

İslami Düğün Organizasyonu Paketi 1

Dini Düğün Organizasyonu 1

İslami Düğün Organizasyonu Paketi 2

Dini Düğün Organizasyonu 2

İslami Düğün Organizasyonu Paketi 3

Dini Düğün Organizasyonu 3

İslami Düğün Organizasyonu Paketi 4

Dini Düğün Organizasyonu 4

İslami Düğün Organizasyonu Paketi 5

Dini Düğün Organizasyonu 5

İslami Düğün Organizasyonu Paketi 6

Dini Düğün Organizasyonu 6

İslami Düğün Organizasyonu Paketi 7

Dini Düğün Organizasyonu 7

İslami Düğün Organizasyonu Paketi 8

Dini Düğün Organizasyonu 8

Bunların içeriklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Mini paket: düğün genel sunumları ve açılış konuşması, çiftlerin salona özel müzik eşliğinde alınması, makamlı Kuran tilaveti, günün önemi ile ilgili kısa sohbet. Ayrıca, ilahi grubu ve iki kişilik semazen gösterisi bulunuyor.
 • Semazenli düğün organizasyonu için tıklayın.
 • Ekonomik paket: açılış konuşması, çiftlerin salona özel müzik eşliğinde alınması ve pasta kesim merasimi, makamlı Kuran tilaveti, günün önemi ile ilgili kısa sohbet. Ayrıca, ilahi grubu ve iki kişilik semazen gösterisi bulunuyor.
 • Standart paket: düğün genel sunumları ve açılış konuşması, çiftlerin salona özel müzik eşliğinde alınması ve pasta kesim merasimi, makamlı Kuran tilaveti, günün önemi ile ilgili kısa sohbet. Ayrıca, üç kişilik ilahi grubu ve üç kişilik semazen gösterisi bulunuyor.

Dini Düğün Organizasyonu Fikirleri ve Seçenekleri

Dini Düğün Organizasyonu
Dini Düğün Organizasyonu Fikirleri

İslami kuralların ön planda olduğu, manevi değerin ön plana çıkarıldığı dini düğün organizasyonları, farklı etkinlikler ve dinletiler ile düzenlenmektedir. Dolunay Organizasyon bu süreçte manevi değerleri ön plana çıkarmak ve dünya evine giren çiftimizi güzide bir organizasyon ile karşılamak için sizlerin yanında yer almaktadır. Peki, dini düğün organizasyonlarında firmamız ne gibi etkinlik ve dinletiler sunmaktadır?

 • Kur’an-ı Kerim Dinletisi

Makamlı bir şekilde icra edilen Kur’an-ı Kerim tilaveti ile organizasyonun manevi ve dini değeri ön plana çıkarılmaktadır. Bu nedenle dini düğün organizasyonlarında Kur’an-ı Kerim dinletileri önemli hafızlar tarafından gerçekleştirilir.

 • İlahi Grupları ve Dinletisi

Önemli ilahi sanatçılarının seslendirdiği ilahiler ile organizasyonun anlam bütünlüğü sağlanmakta, misafirler için de ruhsal bir dinginlik oluşmaktadır. Aynı zamanda ilahiler seslendirilirken gerekli olan tüm değerler de düşünülmekte olup, misafirler için eşsiz bir an oluşturulmaktadır.

 • Semazen Gösterileri

Hz. Mevlana’nın ellerini havaya kaldırarak huşu içerisinde kendi etrafında dönmesi sonucunda, Hz. Mevlana’nın anılması için semazen gösterileri düzenlenmiştir.  Bu nedenle dini düğün organizasyonlarında siz değerli çiftimizin güzide bir organizasyon ile dünyaevine girmesi için de, semazen gösterileri ve daha fazlasını Dolunay Organizasyon olarak her daim ön planda tutmaktayız.

 • Organizasyonun Genel Yapısı

Organizasyon genelinde, düğün anısının çiftler için çok değerli olması noktasında her türlü hususu göz önünde bulundurmaktayız. Buradan hareketle; çiftin salona girişinin özel bir müzik ile sağlanması, organizasyon genelinde yönetimin profesyonel bir şekilde sağlanması, günün anlam ve önemine binaen çeşitli sohbetlerin gerçekleştirilmesi ve yemek sunumunun yapılması gibi pek çok değer, dini düğün organizasyonu içerisinde ön plana çıkmaktadır.

Dolunay Organizasyon, çiftin düğününü en iyi şekilde geçirmesi, misafirlerin düğünden memnun bir şekilde ayrılmalarının sağlanması, düğünün İslami değerler göz önünde bulundurularak yönetilmesi gibi pek çok konuda sizlerin yanında yer almaktadır. Peki, dini düğün organizasyonlarında fiyatlar neye göre belirlenmektedir?

Dolunay Organizasyon olarak sunduğumuz paketlerde, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda eklemeler de yapabiliyoruz.

Dini Düğün Organizasyonu Fiyatları

Dini Düğün Organizasyonu Fiyatları
Dini Düğün Organizasyonu Fiyatları

Düğün organizasyonu, diğer tüm organizasyonlardan daha kapsamlı, daha önemli ve daha fazla titizlik isteyen bir organizasyondur. Organizasyonun İslami değerinin ön plana çıkarılması ile de bu titizliğin daha fazla artırılması gerekir. İşte bizler de Dolunay Organizasyon olarak sizlere memnuniyet düzeyi yüksek bir hizmet sunacağımızı garanti ediyoruz. Peki, fiyatlarımızı neye göre belirliyoruz?

 • Sizler için hazırladığımız dini düğün paketlerinden hangisini tercih ettiğiniz,
 • Özel taleplerinizin olup olmadığı,
 • Dış mekan konusunda talebiniz,
 • Yemekli veya yemeksiz bir organizasyon olup olmayacağı,
 • Katılacak kişi sayısı,
 • Organizasyonda hangi değerlerin ön plana çıkarılacağı gibi hususlara dikkat ederek, fiyatlarımızı bu çerçevede belirlemekteyiz.

Yukarıdaki değerlere uygun olarak belirlediğimiz fiyatlar tamamen uygun olmakta ve bu nedenle çiftimiz için de uygun bir organizasyon yapısı oluşturulmaktadır. Çünkü Dolunay Organizasyon her daim çifti düşünen, düğün organizasyonun en anlamlı şekilde icra edilmesini sağlayan bir firma konumundadır.

İstanbul Dini Düğün Organizasyonu: Dolunay Organizasyon

Düğün anısının en iyi şekilde düzenlenmesi, gerek çiftin, gerekse de misafirlerin memnuniyet düzeylerinin sağlanması için önem arz eden düğün organizasyonları, profesyonel organizasyon firmaları tarafından gerçekleştirilmesi gerekir. Bir de İslami değerlerin ön plana çıkarılması gerekirse, o halde tercih seçeneği azalacaktır. Çünkü Dolunay Organizasyon 20 yılı aşkın tecrübesi ile sizin yanınızdadır. Peki, ön plana çıkan özelliklerimiz nelerdir?

 • Çiftimize yakışır bir dini düğün organizasyonunun düzenlenmesi,
 • Misafirlerin organizasyondan en memnun şekilde ayrılması,
 • Uygun fiyat stratejisi ile organizasyonun hazırlanması,
 • Her türlü dini değerin ön planda tutulması,
 • Dinleti ve gösteriler ile organizasyonun manevi değerinin artırılması,
 • Güvenilir bir hizmetin ortaya konulması ve dahası, Dolunay Organizasyon firmamızın öne çıkan özellikleri arasında yer almaktadır.

Yukarıda da görüldüğü üzere, bizleri tercih ettiğinizde pek çok faydayı ve değeri elde edebilirsiniz. Çünkü Dolunay Organizasyon sizin her zaman yanınızda olacaktır. Dini düğün organizasyonu ile ilgili daha fazla bilgi edinmek isterseniz de, bizlere telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Kiralama Hizmetlerimiz

Dolunay Organizasyon olarak, isteyen müşterilerimize kendi icra edecekleri organizasyonlar için, organizasyona uygun kiralama hizmetleri de vermekteyiz. Semazen grubu, tasavvuf grubu, fasıl grubu, ilahi sanatçıları ve bayan ilahi grubu gibi organizasyona renk katacak gruplar bulunuyor.. Dilerseniz islami düğün organizasyonu sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

Yaptığımız Dini Düğün Organizasyonları

 

Dini Düğün Organizasyon fiyatları hakkında bilgi almak için;

Telefon: 0535 847 89 89

Sıkça Sorulan Sorular

1.     Açılış Konuşması (Sunucu)
2.     Değerli hocalarımız eşliğinde Kur’an-ı Kerim Tilaveti
3.     Günün önemine dair Kur’an Ve Sünnet Üzere Evlilik Sohbeti
4.     İlahi Grubu (İlahi Sanatçısı, Kanun,Ney, Bendir, Ud, Keman,Klavye)
5.     Dilediğiniz sayıda Semazenlerimiz eşliğinde Gösterisi
6.     Pasta Kesimi
7.     Takı Töreni
8.     Duanın Yapılması
9.     Kapanış (Sunucu)

Ayrıca talebiniz doğrultusunda;

 • Masa Sandalye Kiralama,
 • Masa Sandalye Süsleme
 • Profesyonel ses sistemi
 • Gelin yolu
 • Gelin masası
 • Ses ışık sistemi
 • Catering hizmeti vermekteyiz.

Organizasyonun değeri ve sizlerin talepleri çerçevesinde organizasyonumuz hemen her yerde düzenlenebilmektedir.

Seçtiğiniz organizasyon paketi yanı sıra talepleriniz doğrultusunda organizasyonda çeşitli değişiklikler de gerçekleştirilebilmektedir.

Hayır. İstanbul ile beraber yakın illere de hizmetlerimizi ulaştırmaktayız.

Hayır. Organizasyonlarımız, siz değerli müşterilerimiz için her şekilde düzenlenebilmekte, misafir sayısı artırılabilmekte veya düşürülebilmektedir.

Fiyatlarımızı her daim uygun stratejiler çerçevesinde belirliyor, bu nedenle çiftimizi ekstra maliyetler ile karşı karşıya bırakmıyoruz. Böylece hem maddi anlamda uygun, hem de manevi anlamda derin bir organizasyon oluşmuş oluyor.

Fotograf – Galeri

İslami Düğün Organizasyonu
Dini Düğün Organizasyonu Nasıl Yapılır
Dini Düğünlerde Mehter Takımı Kiralama
Dini Düğün Semazen Ekibi
Dini Düğün İlahi Grubu
Semazenli Düğün Organizasyonu
Dini Düğün Organizasyonu Fikirleri
Dini Düğün Organizasyonu Fiyatları
Dini Düğün Süsleme
Semazenli Dini Düğün Organizasyonu
Dini Düğün İlahi Grubu Kiralama
Semazen İlahi Grubu
Dini Düğün Organizasyonu Konseptleri
Dini Düğün Kuran Tilaveti
İstanbul Dini Düğün Organizasyonu
Yemekli Dini Düğün Organizasyonu
Dini Düğün Organizasyonu Ne Kadar
Dini Düğün Tasavvuf Grubu Kiralama
Dini Düğün Masa Sandalye Kiralama
Dini Düğün Organizasyonu Etkinlikleri
Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilir