Mehter Takımı Kiralama

mehter-takimi-08

Kültürümüzde önemli bir yere sahip olan mehter takımı artık özel günlerinizde sizlere eşlik edebiliyor. Mehter takımı kiralama hizmetleri sayesinde artık her türlü etkinlik ve organizasyonlarda bu gösterilerden yararlanabilirsiniz.

Dolunay Organizasyon olarak etkinliklerde ihtiyacınız olan mehter takımlarını sizler için sağlıyoruz. Bu alanda profesyonel ve son derece tecrübeli olan ekiplerimiz özel günlerde sizlere en iyi şekilde eşlik etmektedir. Eşsiz gösteriler ve müzikler ile sizlerde organizasyonlarınızı daha eğlenceli hale getirmek istiyorsanız bu hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Mehter Takımı Hangi Organizasyonlarda Tercih Edilir?

Mehter Takımı Kiralama

Mehter takımları son derece keyifli ve eğlenceli gösteriler ve müzikler sunduğu için birçok organizasyonda rahatlıkla tercih edilmektedir. Mehter takımı kiralayanlar gönül rahatlığı ile istedikleri organizasyonlarda bu hizmetten yararlanabilmektedir. Dolunay Organizasyon olarak bizlerde bu alanda destek almak isteyenlere en iyi şekilde hizmet vermekteyiz. Sizlere popüler olarak hangi günlerde bu hizmetlerden yararlanıldığı konusunda bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;

 • Düğün Organizasyonu
 • Milli ve Dini Bayramlar
 • İşyeri Açılış Organizasyonu
 • Sünnet Düğün Organizasyonu
 • Fuar Açılış Organizasyonları
 • Nişan Organizasyonlarında Misafir Karşılama
 • Kız Alma ve Gelin Alma Merasimi
 • Asker Uğurlama ve Karşılama
 • Ramazan Etkinlikleri
 • Fetih Kutlamaları ve Kurtuluş Günleri

Yukarıda belirttiğimiz önemli organizasyonların yanı sıra istediğiniz etkinliklerde bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Bizler istediğiniz etkinliklerde bu hizmetten yararlanabilmeniz için sizlere destek olmaktayız.

Mehter Takımı Nedir?

Mehter takımı bir bandodur ve ecdadımız Osmanlı’dan beri var olduğu için, dünyanın en eski bandosu olarak bilinmektedir. Bunun yanında İslamiyet öncesi zamanda Türklerin de bu tür ezgileri kullandıkları aşikardır. Ancak

Osmanlılar ile beraber Osmanlı mehteranları adı ile ünlenmiş, savaşlarda mehteranlar ordulara eşlik etmiştir. Günümüzde ise ecdadımızın bize mirası olan mehteran kültürü, hali hazırda yaşatılmaya devam edilmektedir. Peki, mehter takımı ile ilgili olarak diğer bilinmesi gerekenler nelerdir?

 • Mehteran ekibi, organizasyonlardan organizasyonlara göre farklılaşır ve kişi sayısı bu çerçevede artırılabilir. Herhangi bir üst limit olmazken, alt limit ortalama 8 kişiden oluşmaktadır.
 • Mehter takımında kullanılan çalgılar; davul, nakkare, zil, sancak, mehterbaşı, kös, çevgen, trompet, zırh ve zurna olarak bilinmektedir. Çalgıların sayısı, organizasyonun ve mehteran ekibinin büyüklüğüne göre artış göstermektedir.
 • Mehter ekibi kiralama ile tüm organizasyonlara geleneksel bir hava katılabilir. Bu nedenle düğün, nişan, kına, sünnet ve açılış gibi pek çok organizasyonda mehteran ekibi oldukça önemlidir.

Yukarıda da görüldüğü üzere, mehter takımı kiralama hizmeti alarak, pek çok faydayı elde etmeniz mümkün. Organizasyonunuzda ecdadımızın müzikleri çalınsın isterseniz, Dolunay Organizasyon firmamız sizlere en değerli hizmetleri sunacaktır.

Mehteran Takımlarının Gösterileri

Mehter Takımı Kiralama

Mehteran takımlarının gösterileri son derece keyifli ve eğlenceli olmaktadır. Müzikleri tamamen kendilerine özgü enstrümanlar ile çalan bu ekipler müzik şöleni yaratmaktadır. Kültürümüzde de önemli bir yere sahip olan bu gösteriler birçok kişinin sevdiği önemli gösteriler olmaktadır.

Birçok kişi bu mehteran takımlarının gösterilerini keyifle izlediği ve dinlediği için son yıllarda organizasyonlarda fazlası ile tercih edilmeye başlamıştır. Mehter takımı kiralama firması olarak bizlerde insanların taleplerine yetişmekte zorlandığımızı ifade edebiliriz. Buna rağmen bizleri tercih eden herkes için bu hizmetlerimizi sunduğumuz ve sorunsuz bir şekilde insanların bu hizmetten yararlanmasını sağladığımızı ifade edebiliriz.

Sizlerde bu eşsiz mehteran takımı gösterileri ile konuklarınızı en iyi şekilde ağırlamak istiyorsanız bizleri tercih edebilir ve bu gösterilerden yararlanabilirsiniz. Birçok kiralama hizmetlerimiz ile birlikte sizlere mehter takımlarının kiralanması konusunda da hizmet sunmaktayız. Bizleri tercih edebilir ve etkinliklerinizin çok daha eğlenceli geçmesini sağlayabilirsiniz.

Mehter Takımı Organizasyonu

Mehteran ekibinin sunduğu müzik şöleni ile düzenlenen organizasyonlarda, geleneksel bir hava ortaya çıkmakta, bu havada organizasyona katılan misafirlerin memnuniyet düzeyleri artmaktadır. Bizler de Dolunay Organizasyon olarak ecdadımızın müzikleri ile organizasyonları renklendirerek, sizlere farklı bir deneyim sunmak istiyoruz.

Bu nedenle organizasyonlarınızda mehter takımı ile farklı bir deneyim oluşsun isterseniz, Dolunay Organizasyon her zaman yanınızda yer almaktadır. Peki, mehter takımı organizasyonu hangi organizasyonlarda sizlere sunulmaktadır?

 • Düğün/İslami Düğün Organizasyonu
 • Nişan Organizasyonu
 • Kına/İslami Kına Organizasyonu
 • Sünnet Organizasyonu
 • İslami Sünnet Organizasyonu
 • Açılış Organizasyonları
 • Asker Uğurlama ve Karşılama Törenleri
 • Özel Gün Organizasyonları
 • Bayram ve Ramazan Etkinlikleri
 • Festivaller ve Etkinlikler

Yukarıdaki organizasyon ve etkinlikler ile beraber daha pek çok farklı organizasyon türünde siz değerli müşterilerimize mehteran ekibi kiralama hizmeti sunuyoruz. Hizmetimizi işinde uzman ve yetkinlik düzeyi yüksek olan personellerimizle sunmakla beraber, hizmetlerimizin fiyatlarını da uygun düzeyde tutuyoruz. Peki, mehter takımında kimler bulunuyor?

Mehter Takımında Bulunan Kişiler Kimlerdir?

Mehter takımı, düzenlenecek organizasyona göre farklı sayıda kişiler tarafından yönetilir. Bu nedenle her mehteran takımından aynı şekilde söz edemeyiz. Peki, mehter takımında kimler bulunur? Nasıl bir diziliş söz konusudur?

 • Mehter takımını yöneten bir kişi bulunur ve bu kişinin adı Mehterbaşı Ağa’dır. Mehteranın yönetimi ondadır.
 • Davul, zil, trompet ve zurna gibi pek çok alet kullanılır. Bu müzik aletlerinin isimlerinden de yukarıda detayları ile birlikte bahsedilmiştir.
 • Mehteran Bölümü Komutanı vardır ve bu kişi yürüyüş merasimlerinde ön safta yer alır. Mehteran Bölümü Komutanı’nın sol arkasında ise Zırhlı Muhafız bulunur. Aynı zamanda Yeşil Sancak da bu tarafta yer alır.
 • Solda Yeşil Sancak, sağda Kırmızı Sancak ve ortada ise Ak Sancak konumlanmıştır.
 • Sancakların arka bölümünde yer alan ve üç sıra halinde konumlanmış olan 9 tuğ bulunmaktadır.
 • Tuğların akabinde ise tam da ortada Mehterbaşı konumlanmıştır.
 • Tüm bunların yanı sıra farklı görevlerde bulunan; Zurnazenler, Nakkarezenler, Zilzenler, Çevgenler, Boruzenler ve Davulzenler, mehteranda önemli kişilerdir.

Mehter takımı organizasyonlarında yürüyüşe daima Besmele ile giriş yapılır. Aynı zamanda yürüyüşte atılan ilk adım da sağ ayakla olmalıdır. Mehteranın değerinin tam anlamı ile ortaya konulması için tüm bu hususlara dikkat edilmesi gerekir. Mehteran yürüyüşü, kendine has değerleri de içerisinde barındırır. Bu nedenle “Üç Adım, Sağa ve Sola Selam” şeklinde yürüyüş tamamlanır. Sağa ve Sola selamların asıl anlamı; “Rahim Allah, Kerim Allah” demektir. Peki, mehter takımı kiralamanın yanı sıra, fiyatlandırmada neler önemlidir?

İstanbul Mehter Takımı Kiralama Firması

Mehter Takımı Kiralama

İstanbul mehter takılımı kiralama firması arayanlar için Dolunay organizasyon bu alandaki en iyi çalışmaları yapabilmektedir. Mehter takımlarının en iyi gösterileri yapabilmesi ve konuklara eğlenceli dakikalar yaşatabilmesi için mutlaka kaliteli ve deneyimli bir ekip olması gerekir.

Sonuç olarak sunulan hizmetin kolay bir hizmet olmadığını ifade edebiliriz. İstanbul mehter takımı kiralama hizmeti almak istediğinizde dikkatli ve özenli olmanızı tavsiye ederiz. Bu şekilde ancak sorunsuz ve etkili bir hizmet alabilirsiniz.

Bizler bu hizmeti alabileceğiniz son derece etkili ve başarılı bir firma olmaktayız. Bu yüzden de bölgede en fazla tercih edilen ekiplerden biri olmaktayız. Mehter takımlarını kiralamak için sizlerde deneyimli ve başarılı bir organizasyon ekibi arıyorsanız bizleri tercih edebilir ve bu alanda en iyi hizmetleri rahatlıkla alabilirsiniz.

Sizler için yüksek kalitedeki hizmetleri ayrıca uygun fiyatlar ile sunduğumuzu ifade edebiliriz. Bu yüzden de gönül rahatlığı ile bizleri tercih edebilir ve bizlerden hizmet alabilirsiniz.

Sünnet Düğünlerinde Mehter Takımı Kiralama

Mehter Takımı Kiralama

Sünnet düğünleri son derece eğlenceli ve keyifli etkinlikler olduğu için bu etkinliklerde alınacak olan mehter takımı kiralamak ekstra olarak günü eğlenceli hale getirecektir. Hem çocukların hem de yetişkinliklerin daha iyi vakit geçirmesi ve daha fazla eğlenmesi için bu kiralama hizmetlerinden yararlanılabilir.

Sünnet düğünlerinde alınacak olan bu hizmetler sayesinde konuklar kültürümüzde önemli bir yere sahip olan bu müzik şöleni ile tanışacak ve son derece eğlenceli vakit geçirecektir. Bu kiralama hizmetlerinden yararlanmak isteyenlerin tek yapması gereken bu konuda en iyi hizmeti sunan Dolunay Organizasyon ile tanışmak ve iletişime geçmektir.

Birçok kiralama hizmetinden elinden gelenin fazlasını yapan ve sizlere sorunsuz bir hizmet sunan ekibimiz mehter takımları konusunda da yardımcı olmaktadır. Deneyimli ve oldukça başarılı mehter takımlarını kiralamanızı ve bu takımlardan hizmet almanızı sağlamaktayız.

Mehter Takımı Kiralama Hizmetleri

Mehter Takımı Kiralama

Mehter takımı kiralama hizmetleri son derece keyifli ve eğlenceli olmaktadır. Üstelik bu hizmetler birçok organizasyon ve etkinlikte rahatlıkla tercih edilmektedir. Son yıllarda özellikle kültürümüzü yaşatmak ve konukların oldukça hoşuna gidecek olan bu gösterileri sunmak için birçok kişi bu kiralama hizmetinden faydalanmaktadır.

Mehter takımı kiralama hizmeti birçok kişinin tercih ettiği ve önemsediği hizmetlerin başında gelmektedir. Birçok konuda kiralama hizmeti sunan ekibimiz sizlere mehter takımlarının kiralanması konusunda da en iyi hizmeti sunmaktadır. Bizler ile iletişime geçerek sizlerde bu kiralama hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Dolunay Organizasyon Farkı ile Mehter Takımı Kiralama

Mehter Takımı Kiralama

Dolunay organizasyon farkı ile mehter takımı kiraladığınızda birçok önemli avantaj elde edebilirsiniz. Bu avantajların neler olduğu konusunda sizlere bilgi vermek istiyoruz. Şöyle ki;

 • Ekibimiz son derece deneyimli ve bu alanda uzman olduğu için sorunsuz bir süreç yaşarsınız.
 • Sizlere son derece keyifli ve etkileyici gösteriler yapılır.
 • Tam zamanında gelen ekibimiz taahhüt ettiği süre zarfı boyunca sizlere organizasyon ve etkinliklerinizde eşlik eder.
 • Konuklarınızın daha iyi vakit geçirmesi için son derece etkileyici gösteriler yapılır.
 • Dolunay organizasyondan kiralama hizmeti aldığınızda bu hizmetlerin hem son derece kaliteli hem de uygun fiyatlı olduğundan emin olabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz avantajların ve imkanların yanı sıra daha birçok önemli fayda elde edebileceğinizi ifade edebiliriz. Bizler organizasyon firması olarak sizlere en iyi şekilde yardımcı olmak için elimizden gelenin fazlasını yapmaktayız. Bizler tercih ederek sizlerde organizasyon ve etkinliklerinizin çok daha keyifli geçmesi için mehter takımı kiralama hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

İstanbul Mehter Takımı Kiralama Fiyatları

Mehter Takımı Kiralama

Mehter ekibi ile gerçekleştirilen organizasyonlarda, ecdadımızı yad etmek, geleneği yaşatmak söz konusudur. Bu nedenle bizler de Dolunay Organizasyon olarak her daim buna değer vermekteyiz. Özellikle sunduğumuz hizmetlerde ön planda tuttuğumuz kıstaslar ve daha fazlası, işimize olan aşkımızı net bir şekilde tanımlamaktadır. Peki, fiyatlandırmayı yaparken genel anlamda nelere dikkat ederiz? Bunlardan size bahsedelim.

 • Mehter takımının çıkacağı organizasyon,
 • Mehteran ekibinin kaç kişi olacağı,
 • Kullanılacak olan müzik aletlerinin çeşidi,
 • Organizasyonun nerede olacağı,
 • Mehter ekibinin gerçekleştirilmesi için özel talepler ve diğer detaylar göz önünde bulundurarak, fiyatlarımız belirlenmektedir.

Fiyatlarımızı belirlerken bunlara dikkat etmenin de ötesinde, uygun fiyat stratejisini belirlediğimiz için, her daim en değerli hizmeti alacağınızı garanti ederiz. Bu nedenle bizlerden güvenle hizmet alabilirsiniz.

Mehteran Kiralama: Dolunay Organizasyon

Dolunay Organizasyon, uzun yıllardır bu sektörde hizmet veren ve verdiği hizmetler ile kendini kanıtlamış bir organizasyon firmasıdır. Bu nedenle tüm mehteran kiralama taleplerinizde bizi tercih edebilirsiniz. Peki, biz hizmetlerimizde nelere dikkat ederiz?

 • İşimizin, ecdadımızın mirasına saygılı şekilde icra edilmesi,
 • Siz değerli müşterilerimizin ve organizasyona katılan misafirlerin memnun edilmesi,
 • Fiyatımızın uygun seviyede tutulması,
 • Hizmetlerimizin gerekli olan şekilde, gerekli olan sürede tamamlanması ve bunun gibi pek çok değer, Dolunay Organizasyon olarak göz önünde bulundurulmaktadır. Bu nedenle bizleri gönül rahatlığı ile tercih edebileceğinizi unutmamalısınız.

Dolunay Organizasyon firmamızdan aldığınız mehter takımı kiralama hizmeti ile tüm taleplerinize karşılık bulabilirsiniz. Çünkü biz işimizi çok seviyor, sizlere en iyi şekilde hizmet sunuyoruz. Bunun yanında sizler de hizmetimize dair ek bilgiler edinmek isterseniz, bizlere telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

[toggle title=” Sünnet Düğünlerinde Mehter Takımı Kiralama Hizmeti Sunuyor Musunuz?” state=”open”]Evet. Sünnet düğünü ve İslami sünnet düğünü organizasyonlarının tamamında mehter takımı kiralamaya yönelik hizmetler sunuyoruz.[/toggle]
[toggle title=” Mehteran Ekibi İlahilere Eşlik Ediyor Mu?” state=”close”]Evet. Sünnet düğünü ve İslami sünnet düğünü organizasyonlarının tamamında mehter takımı kiralamaya yönelik hizmetler sunuyoruz.[/toggle]
[toggle title=” Mehter takımları organizasyonlarda ne işe yarar?” state=”close”]İlahi dinletilerinde, talep olması durumunda mehteran ekibi müziğe eşlik etmekte ve farklı bir hava oluşmaktadır.[/toggle]
[toggle title=” Kaç Çeşit Mehter Marşı Çalıyorsunuz?” state=”close”]Organizasyonun büyüklüğü ve sizlerin taleplerine göre pek çok farklı çeşitte mehter müziğini icra etmeye gayret gösteriyoruz.[/toggle]
[toggle title=” Mehter Takımı Kiralama Hizmetini Nerelerde Sunuyorsunuz?” state=”close”]İstanbul başta olmak üzere çevre illerde de mehteran kiralama hizmetimiz bulunmakta ve bu çerçevede sizlere hizmetlerimizi ulaştırmaktayız.[/toggle]
[toggle title=” Mehter takımı kiralamak için ne yapmak gerekir?” state=”close”]Mehter takımlarını kiralamak isteyenlerin tek yapması gereken bizler gibi profesyonel ve tecrübeli organizasyon firmalarını bulmaktır.[/toggle]
[toggle title=”Açılışımda mehter takımı kiralayabilir miyim?” state=”close”]İsterseniz açılış organizasyonlarınızda isterseniz de istediğiniz organizasyonda mehter takımlarını kiralayabilirsiniz.[/toggle]
[toggle title=” Mehter takımı kiralamak pahalı mıdır?” state=”close”] Mehter takımı kiralamak bizim gibi uygun fiyatlı firmalar ile çalıştığınızda sandığınız gibi pahalı bir hizmet değildir.[/toggle]
[toggle title=” Soru” state=”close”] cevap[/toggle]

Fotograf – Galeri

Herhangi bir sonuç bulunamadı.
Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

İlginizi Çekebilir