Kurumsal Açılış Organizasyonu

Kurumsal Açılış Organizasyonu Planlaması

Kurumsal açılış organizasyonu planlaması, yapılacak etkinliğin büyüklüğüne göre birçok farklı tema kapsamında yapılabilir. Sağlık, eğitim, reklam ajansı, mimarlık, holding, otel gibi birçok şirketin açılışı için seremoni ve açılış organizasyonu farklılık gösterir.

Ayrıca dünyada yaşanan ortak sorunları da projenize dâhil ederek hedef kitlenizin dikkatini daha iyi bir şekilde çekebilirsiniz. Örneğin, su kıtlığı, sürdürülebilirlik, karbon ayak izi gibi konularda faaliyet alanlarınıza yönelik faydalı etkinlikler düzenleyebilirsiniz.

Açılış organizasyonu nasıl yapılır?

 • Öncelikle açılış yapacağınız günü belirlemelisiniz.
 • Organizasyonu yapacağınız mekânı belirlemelisiniz.
 • Organizasyonun süresini, konuşmacıları ve ikramları belirlemelisiniz.
 • Organizasyonda çalışacak görevli sayısını belirlemelisiniz.
 • Yapılacak bir görsel sunum varsa profesyonel sahne tasarımı yaptırmalısınız.
 • Davetlilerin yer alacağı alanları belirlemelisiniz.
 • Sandalye-masa kombinasyonunu mu yoksa kokteyl masalarını mı kullanacaksınız? Bu ayrımı belirlemelisiniz.

Organizasyon şemasını daha profesyonel bir şekilde planlamak için yapmanız gerekenleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kurumsal Açılış Organizasyonu İçin Neden Profesyonel Organizasyon Firmaları İle Çalışılmalı?

Kurumsal açılış organizasyon fikirleri üzerine istediğiniz kadar düşünün yine de aklınızda bir sürü şey olacak. Organizasyon günü önceden planladığınız ve yapmayı düşündüğünüz birçok şeyi unutacaksınız. Çünkü heyecanlı olacaksınız.

O gün önemli bir gün olacak. Çünkü işinizin açılışını ilan ediyorsunuz. İş ortaklarınızla yeni iş birlikçilerinizle ve potansiyel müşterilerinizle tanışacaksınız. Bu nedenle kurumsal açılış organizasyonu için size profesyonel hizmet veren bir firmayla anlaşmalısınız.

Kurumsal Açılış Organizasyonu İçin Hedef Kitle Belirleme Ve Davetli Listesi Hazırlama

Kurumsal açılış organizasyonu için hedef kitle belirleme ve davetli listesi oluşturma, denize atacağınız en önemli oltadır. Bu nedenle stratejik bir planlama yapmalısınız. Burada organizasyon firmasından da fikir alabilirsiniz. Ancak işinizle ilgilenebilen kişilerin kimler olduğunu yine siz bilebilirsiniz. Bunun için davet edeceğiniz kişileri önem sırasına göre listelemelisiniz.

Tabi ki bu süreçte sizin yanınızda olan ailenize de protokolde güzel bir yer ayırmalısınız. Konukların oturma düzenine, konuşma planına, etkinlik akış şemasına uygun bir açılış organizasyonu yapmalısınız. Bütün etkinliği sizinle planlayacak oturma düzenini, dekorasyonu, organizasyon boyunca yapılacakları takip edecek profesyonel bir firmayla çalışarak bu takip sürecini kolaylaştırabilirsiniz.

Hedef kitleniz için onları ikna edecek bir sunum, onlara özel hediyeler, alacakları hizmet ya da ürün için aklına ilk sizin gelmenizi sağlayacak stratejiler önemlidir. Bütün süreci, kurumsal açılış organizasyonu konusunda tecrübeli bir organizasyon firmasıyla yapmayı tercih edebilirsiniz. Bu sayede davetlilerinize profesyonel bir sunum yaparken bulundukları anın tadını çıkarmalarını sağlayabilirsiniz.

Kurumsal Açılış Organizasyonunda Kurumsal Kimlik Uyumu Ve Marka Değeri

Kurumsal kimlik düzenlemesi, açılış organizasyonu öncesinde yaptırılarak açılışınızı ilan edeceğiniz güne hazır olmalıdır. Gelen misafirlerinize güzel bir kurumsal kimlik sunumu yapmak için profesyonel kataloglarınızı hazırlayıp onlara takdim edebilirsiniz. Kendinizi konumlandırmaktan hoşlanacağınız noktaya uygun konukları davet etmelisiniz. Böylece yer aldığı organizasyonla marka değerinizi doğru şekilde konumlandırabilirsiniz. 

Kurumsal Açılış Organizasyonunda Konukların Memnuniyeti İçin Sunulan Hizmetler

Konuklarınızı memnun eden açılış organizasyonu nasıl yapılır?

 • Gelen konuklarınıza hitap eden bir tasarım
 • Kendinizi doğru ve etkili bir şekilde takdim etme
 • Esprili ve kurumsal bir dille yapılan açılış sunumu
 • Gelen potansiyel müşterilerinize ve hedef kitlenize uygun ikramlar
 • Hedef kitlenizin hoşuna gidecek hediyeler
 • Ücretsiz eğitim ya  da hizmet hediyeleri ile bağ kurma etkinlikleri
 • Yarışmalar konuklarınızı memnun etmeye yardımcı olacak ve organizasyonunuzu tekdüzelikten kurtaracak detaylardır.

Kurumsal Açılış Organizasyonunda Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Stratejileri

Kurumsal açılış organizasyon fikirleri, somutlaştırıldığında size getiri sağlar. Bunun için web sayfaları etkili birer araç olsa da sosyal medya ve dijital pazarlama stratejileri de oldukça kayda değer katkılara sahiptir.

Açılış organizasyonu öncesinde soğuk kitlenizi önce ılık sonra da sıcak kitle haline getirmek için sosyal medya pazarlaması etkili bir araçtır. Onlara, değer katan içerikler üretmeyi deneyebilirsiniz. Hap bilgiler verebilir, hedef kitlenizin alanınızda bilgili olduğunuza ikna olmasını sağlayabilirsiniz.

Sosyal medya ve dijital pazarlama stratejileri ile başarılı kurumsal açılış organizasyonu nasıl yapılır?

Sizi bir süredir takip eden ve aktif olduğunuzu gören hedef kitleniz, bir süre sonra size güven duymaya başlar. Özellikle de onlara ihtiyaç duydukları ve duymak istedikleri şeyleri söylerseniz… Neye ihtiyaçları olduğunu doğru tespit eder ve buna yönelik çözümün sizde olduğuna ikna edebilirseniz…

Açılış organizasyonu teması, onların bir sorununa sunacağınız çözümü içeriyor olabilir. Bununla ilgili sosyal medya hesaplarınızdan yapacağınız duyurularla ve küçük promosyonlarla onları kendinize çekebilirsiniz.

Kurumsal açılış organizasyonu öncesinde sosyal medya ve dijital pazarlama stratejileri sayesinde belli bir kitleye ulaşabilirsiniz. Ama profesyonel bir açılış organizasyonu için sahneyi assoliste bırakmanız gerekir. Dolunay Organizasyon sizin için kurumsal açılış hizmetlerini profesyonel, planlı ve bütçenize uygun şekilde gerçekleştirir. Detaylar için şimdi bizimle iletişime geçin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed