Dini Düğün Organizasyonu İpuçları

Dini Düğün Organizasyonu İçin İpuçları

Dini düğün organizasyonu, müziksiz, dini müziklerle ve dualı yapılan cemiyetlerdir. Dini düğün organizasyonu firmaları, özel günleriniz için semazen ve ilahi grupları getirir. Nikâh sonrası yapılacak düğün organizasyonu için bütün detayları en ince ayrıntısına kadar firma ile planlayabilirsiniz.

Dini Düğün Organizasyonu ipuçları olarak; Hayallerinizi gerçeğe dönüştüren ve istediğiniz her detayı cemiyetinize profesyonelce ekleyecek dini düğün organizasyon firması tercih ettiğinizden emin olmalısınız. En mutlu ve en önemli gününüzde sevdiklerinize güzel bir görsel şölen sunmak ama bunu dini müzikler ve mevlit eşliğinde mi yapmak istiyorsunuz? Dini organizasyonlar için planlama sürecinden düğün gününe bu heyecan verici hazırlık süreci nasıl oluyor? Gelin bir göz atalım!

Dini Düğün Organizasyonu Planlamaya Nereden Başlamalı?

Dini düğün organizasyon firması aramaya başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey, nikâh günü almaktır. Gün aldıktan sonra tutacağınız salonu bulmalısınız. Ama önce ne yapmak lazım? Evet, bir davetli listesi hazırlamalısınız. Oluşturduğunuz liste sonrasında toplam sayıya uygun büyüklükte bir mekân tercih etmelisiniz. Sahnesi büyük bir düğün salonu tutarsanız davetlilerin sizi görmesi daha kolay olur.

Nikâh gününü aldınız, listenizi hazırladınız, düğün salonunu tuttunuz. Sırada ne var? Tabi ki düğün kıyafetleri… Damatlık ve gelinlik seçimi… Sonrasında da tabi ki mekân ambiyansı geliyor!

Dini düğün organizasyonu için dekorasyon seçenekleri de bir hayli fazla! Ama size özel, hoşunuza giden ve ortama yakışacağını düşündüğünüz en güzel düğün stantları ile farkınızı ortaya koyabilirsiniz.

Dini Düğün Organizasyonu İçin Uygun Bir Yer Nasıl Seçilir?

Ambiyansı, ses sisteminin kalitesi, masa ve sandalye dekorasyonu ile göze şık ve estetik görünen bir mekân tercih edebilirsiniz. Böylece ilahi grubu, semazen gösterisi, mevlit ve sohbet gibi düğünün manevi yapısına uygun etkinlikleri görsel ve işitsel bir şölene dönüştürebilirsiniz.

Diyelim ki organizasyon noktasında aklınıza takılan bazı şeyler var! Size sanki kendi özel günüymüş gibi hizmet verecek profesyonel organizasyon firmasından fikir alabilirsiniz. Bir diğer alternatif ise çevrenizde düğün yapmış kişilerden tavsiye istemektir. En önemlisi, gelen misafirlerin hepsini alacak, gelin ve damat için her şeyin en iyisini yapmaya özen gösteren bir salon tercih etmenizdir.

Dini düğün organizasyonu için takip edilecek bu adımlar gözünüzü korkutmasın! Profesyonel bir organizasyon firması, hayatınızın dönüm noktası olacak gününü en güzel şekilde geçirmeniz için çalışır.

Dini Düğün Organizasyonunda Davetli Listesi Nasıl Oluşturulur?

Dini düğün organizasyonu planlamasında en önemli kısımlardan biri davetli listesidir. Kimseyi unutmadığınızdan emin olmalısınız. Bunun için:

  • Anne ve baba tarafından gelecek yakın akrabalar,
  • Kuzenler,
  • Anne ve baba tarafından gelecek olan yakın arkadaşlar,
  • Kendi yakın arkadaşlarınız,
  • Görüştüğünüz selamlaştığınız ve yer yer bir araya geldiğiniz komşular,
  • Okul arkadaşları,
  • Patron ve iş arkadaşları gibi çeşitli gruplamalar yapabilirsiniz.

Dini Düğün Organizasyonunda Gelinlik Ve Damatlık Seçimi Nasıl Yapılır?

Dini düğün organizasyonu için tercih edilecek gelinlik tesettür gelinliktir. Tesettür gelinlik modelleri bulunan bir gelinlik mağazasına gidip gelinliğinizi hazır almayı tercih edebilirsiniz. Ancak günümüzde birçok gelinlikçi ve modaevi, seçtiğiniz model üzerinde tadilat yaparak kilonuza ve beden tipinize göre gelinliğinizi diker.

Gelinlik dikilirken her detay çok önemlidir. Gelinliğin üzerinize yakışması ve içinize sinmesi için doğru modaevi ya da gelinlikçiyle anlaştığınızdan emin olmalısınız. Ayakkabıdan duvağa ve taca kadar her detay, su gibi akmalı üzerinizde!

Bunu sağlayabilmek için türban ve gelinlik modeli birbiriyle uyumlu olacak şekilde dikilir. Duvağınızın boyu ve tasarımı da hem gelinliğinize yakışacak hem de kendi zevkinize uygun şekilde yapılır. Dönemin modası olan şık ve zarif desenler, üzerinize en yakışacak gelinlik modeliyle bir araya gelir.

Damatlık seçimi söz konusu olduğunda ise genellikle klasik bir süreç işler. Damatlık satan dükkânlardan alacağınız ceket, gömlek, kravat, kuşak ve tercihe bağlı olarak yelek ile düğün gününde şıklığınızla dikkat çekersiniz. Hatta jilet gibi bir duruş sergileyerek tam da damatlara yakışır bir görüntü yakalayabilirsiniz.

Hem gelin hem de damat için son derece heyecanlı olan bu günde damatlık ve gelinlik seçimi, genellikle damada ve geline eşlik eden aile fertleri, yakın arkadaşlar ya da kardeşler ile birlikte gerçekleşir. Böylece kıyafet seçilirken geline ve damada en uygun olan, üzerine en çok yakışan kıyafetler daha kolay seçilir.

Çünkü düğün heyecanıyla birlikte belki o anda gelinlikte ya da damatlıkta hoş durmayan detayları gözden kaçırabilirsiniz. Hem arkadaşlar ve akrabalar böyle günler içindir değil mi?

Dini düğün organizasyonu için kıyafetlerinizi de seçtiğinize göre sırada dekorasyon ve mekân süslemesi var!

Dini Düğün Organizasyonu İçin Dekorasyon Önerileri

Düğün gününüz sadece size özel olmalıdır. Bunu sağlayan en temel şeylerden biri de düğün salonu organizasyonudur. Salona girişinizden itibaren bütün organizasyon tıkır tıkır işlemelidir. Salonun görüntüsü de içinize sindiyse artık yeni hayatınızın en güzel gününe merhaba diyebilirsiniz.

Dini düğün organizasyonu için stant seçimi nasıl yapılır? Dini düğün organizasyon firması, size özel bazı stant tasarımları sunar. İstediğiniz ekstra süslemeleri de salonun uygun alanlarına yerleştirir. Balon, mum ve şamdan gibi çeşitli süslemeler ile gelin ve damat standı fotoğraf çekilirken son derece şık bir görünüm oluşturur.

İstediğiniz standın şekli, büyüklüğü, masa tasarımı da seçtiğiniz organizasyon firmasının profesyonelliğine göre değişiklik gösterir. En şık en zarif isminize özel oluşturulan düğün standı ile mekânı kendinize aitmiş gibi hissedersiniz., pudra, altın ve gümüş gibi mekan dekorasyonuyla da uyum sağlayacak düğün dekorlarını keyifle tercih edebilirsiniz. Taht, klasik masa ve sandalye, koltuk gibi gelin damat oturma alanı için tercih edebileceğiniz alternatifler farklılık gösterir.  Tabi bu tercih ettiğiniz organizasyon firmasının elinde bulunan alternatiflere göre de değişir.

Dini Düğün Organizasyonunda Müzik Seçimi Nasıl Yapılır?

Dini düğün organizasyonu için müzik seçerken genellikle ilahi, tasavvuf müziği, ney sesiyle akustik müzikler tercih edebilirsiniz. Takı merasimi için müzik çalmak isterseniz hafif ve mutluluk veren yabancı müzikleri kullanmak isteyebilirsiniz. Ancak ortamın uhrevi yapısına uygun olması için tamamen ilahi ve dini müziklerden oluşan bir playlist oluşturabilirsiniz.

Eğer doğru düğün organizasyon firması ile anlaştıysanız bu detayların hiçbiri için endişelenmenize gerek yoktur. Gerektiğinde organizasyon günü için planlama noktasında fikir alışverişinde bulunabileceğiniz bir firma içinizin rahat etmesine yardımcıdır.

Damatla gelinin sahneye çıkışında çalacak müzik, sonrasında etkinliğin devamında tercih edilen faaliyet belli bir düzende olmalıdır. Semazen gösterisi, ilahi grubu, Kur’an dinletisi, sohbet gibi düğünde yer almasını istediğiniz detayları önceden belirlemelisiniz.

Nikâh sonrası yemek dağıtımında, takı merasiminde, pasta kesiminde ve organizasyonunu genelinde müzikler ve ilahiler için belli bir liste oluşturulmalıdır. Bunun için dini müzikler ve ilahiler önceden organizasyon ekibine bildirilmelidir. Bu kadar çok detayı düşünemeyebilirsiniz ya da unutacağınızdan korkabilirsiniz. Ama merak etmeyin! Dini düğün organizasyonu için anlaştığınız firma size her detayı hatırlatacaktır.

Siz de gönlünüze göre bir dini düğün organizasyon planı hakkında bilgi almak için şimdi Dolunay organizasyon ile iletişime geçin. Dini düğün, dini nişan, dini sünnet düğünü, resmi açılış gibi her türlü organizasyon için hayalini kurduğunuz güzel günleri gerçeğe dönüştürelim!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed