Mevleviliğin en önemli zikirlerinden biri olan sema, mevlevihanların, belli bir nizama bağlı kalmaksızın tasavvufi bir coşkunlukla yapılan dönme hareketidir. Allah’a olan aşk ile harekete geçişini ve kulluğunu idrak edip ‘en ihlaslı kul’ ‘insanı kamil’e doğru yönelişini ifade eder.
Bir eli yukarıda bir eli aşağıda olan mevlevihanların, Haktan alıp halka verme düsturuyla, Allah’ın rahmet, mağfiret ve bereketinin tüm kulları üstünde olması duasıyla der ve döner.
İslami düğün organizasyonlarının en çok tercih edilenler arasında olan “sema gösterisi” düğününüzü hem İslami temayla süslerken hem de tasavvufi coşkuyla size huzur dolu mükemmel bir düğün yaşatacaktır.
Semazen gösterisi için öncelikle seçmiş olduğunuz düğün salonunda semazenlerin dönmeleri için herkesin görebileceği uygun bir alan ayrılmış olmalıdır.
4 -5 – 6 kişilik ekipler halinde olan semazenlerin önce siyah uzun bir örtüye sarılarak salona girerler, sonra ney sesleri eşliğinde, önce siyah örtüyü üzerlerinden atarlar. Ardından semayı yönetecek olan postnişinin yani şeyhinin elini öper. Uzun ve meşakkatli bir eğitimden sonra sağ eli yukarıda sol eli aşağıda olacak şekilde kendi etrafında dakikalarca başı dolanıp sarsılmadan dönmeye başlar.
Hepimizin kolay kolay izleme imkanı bulamadığımız bu İslami düğün organizasyonunuz sayesinde hem izletme imkanı sağlayacak hem de düğün gününüzü İslami bir temayla taçlandırabilirsiniz.

Dilerseniz organizasyonlarımız fazla bilgi, fiyat ve görsel için aşağıdaki bağlantılara göz atabilirsiniz.

Semazen Grubu & Semazen Ekibi Kiralama
İslami Düğün Grupları -Tasavvuf Ekibi, Semazen Ekibi, İlahi Ekibi
Dini İslami Düğün Organizasyonu